Ako by vyzerala detská izba, keby ju pomáhali zariadiť deti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať

Väčšina návrhov, ktoré deti nakreslili, sa od ich skutočnej izbičky líšila len v detailoch – prítomnosťou pokročilej elektroniky alebo zaujímavého prvku (závesného kresla, šmýkačky), skrátka vecí, ktoré deti mohli vidieť napríklad niekde na návšteve. Z toho je zrejmé, že aj keď dáte deťom voľnú ruku, s najväčšou pravdepodobnosťou si vyberú podobné riešenie, aké by ste zvolili aj vy – len možno nebudú venovať takú pozornosť rozpočtu. Preto sa nebojte so svojimi potomkami zariadenie izby konzultovať a prípadné sporné body sa snažte eliminovať skôr vysvetlením než prostým zákazom. Možno budete prekvapení rovnako ako my.

Multifunkčný priestor

Zariadiť detskú izbu nie je vôbec jednoduchá úloha. Často je z celého bytu dokonca najnáročnejšia. Detská izba totiž plní množstvo funkcií, na ktoré majú dospelí zvyčajne k dispozícii niekoľko miestností, navyše, deti rastú ako z vody, a tak je žiaduce, aby sa ich priestor mohol neustále meniť a prispôsobovať novým požiadavkám a potrebám.

Zónovanie

V závislosti od priestoru sa odporúča rozdeliť detskú izbu na dve až tri zóny: aktívnu a relaxačnú, respektíve hernú, študijnú či pracovnú a oddychovú. Srdcom relaxačnej (oddychovej) zóny býva posteľ – mala by mať pevný drevený rošt a pevný, ale pružný matrac. Väčšina detských hier sa odohráva na zemi, čomu by mala zodpovedať aj vhodná podlahová krytina. Centrom pracovnej zóny je dostatočne veľký stôl a kvalitná stolička. V izbe by nemali chýbať ani úložné priestory, ktoré by mali byť deťom dobre prístupné a organizované tak, aby sa im v nich dobre hľadalo a aby sa ľahko naučili dávať veci na svoje miesto.

Celý článok si môžete prečítať tu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať