Mladý Márquez dominuje v Moto GP, stále je stopercentný

Marc Marquez
Marc Marquez Foto: SITA/ AP

MUGELLO 2. júna (WEBNOVINY) – Fantastická sezóna španielskeho motocyklistu Marca Márqueza v MotoGP pokračuje, 21-ročný úradujúci svetový šampión zvíťazil v nedeľu aj v šiestom podujatí tohtoročného seriálu MS – Veľkej cene Talianska. Predtým sa radoval aj vo Francúzsku, Španielsku, Argentíne, USA a Katare.

Jazdec tímu Repsol Honda opäť ťažil zo štartu z prvého miesta rovnako ako v predchádzajúcich piatich pretekoch. Úvodné kilometre veľkej ceny na okruhu v Mugelle však patrili Márquezovmu krajanovi Jorgemu Lorenzovi, ktorý sa bezprostredne po odštartovaní dostal na vedúcu pozíciu.

Majster sveta z rokov 2010 a 2012 sa udržal na prvej priečke len tri kolá, keď sa dokázal dostať na čelo Márquez. Od tohto momentu diváci videli tesný súboj a španielsky mladík napokon vyhral o 121 tisícin pred Lorenzom. Na tretej priečke skončil domáci Valentino Rossi, ktorý absolvoval trojstú veľkú cenu.

„Som veľmi šťastný, myslím si, že to boli najťažšie preteky v tomto roku. Zo začiatku som sa trápil, Jorge bol veľmi silný. S opotrebovanými pneumatikami som sa cítil lepšie ako v tréningu. Všetko bolo perfektné, bol som schopný ho predbehnúť na rovinke. Mám radosť aj za celý tím. Teraz smerujeme na domácu veľkú cenu. Bude to náročné, ale pokúsime sa opäť vyhrať,“ povedal Márquez pre motogp.com po pretekoch v Taliansku.

Rodák z Cervery je od roku 2002 prvým jazdcom, ktorý dokázal zvíťaziť na šiestich podujatiach po sebe. Ako prvému sa to podarilo v roku 1971 Giacomovi Agostinimu. Márquez má v MotoGP neuveriteľnú bilanciu.

Na konte má 24 pretekov, z toho polovicu dokázal vyhrať a 22-krát stál na stupňoch víťazov. O dva týždne je na programe Veľká cena Katalánska na okruhu Catalunya pri Barcelone.