Šéf Red Bullu bráni Vettela, účet za pokutu mu neprepošle

Veľká cena Indie
Sebastian Vettel získal v nedeľu svoj štvrtý majstrovský titul po sebe vo F1. Jazdec tímu Red Bull triumfoval na Veľkej cene Indie v Naí Dillí, šestnástom podujatí tohtoročného seriálu MS a dosiahol svoje jubilejné 10. víťazstvo v tomto roku. Nemec po finiši začal robiť na trati hodiny, potom vystúpil z monopostu a poklonil sa divákom na tribúnach. Na druhom mieste skončil ďalší Nemec Nico Rosberg (Mercedes), tretí bo Francúz Romain Grosjean z tímu Lotus. Nemecký pretekár sa zaradil do spoločnosti legiend k Michaelovi Schumacherovi a Juanovi Ma Foto: SITA/AP

ABÚ ZABÍ 31. októbra (WEBNOVINY) – Šéf tímu Red Bull v motoristickej formule 1 Christian Horner sa zastal už istého majstra sveta 2013 Sebastiana Vettela v súvislosti s potrestanými prejavmi radosti Nemca po nedeľňajšej Veľkej cene Indie.

Niekedy sa dejú veci, ktoré nie sú v úplnom súlade s pravidlami – napríklad tenista sa po triumfe na Wimbledone vyštverá do lóže, aby sa objal s rodičmi. Prípadne futbalista po strelení gólu vystíska člena rodiny niekde v hľadisku. Za náš tím konštatujem, že Sebastian v danej chvíli urobil presne tú správnu vec. Myslím si, že takéto spontánne prejavy emócií prospievajú športu. Je teda škoda, že vedú k pokutám. Chápem, že rozhodcovia vychádzajú z regúl. Človek však občas dúfa, že preváži všeobecne predpokladaná blahosklonnosť s prihliadnutím na mimoriadne okolnosti,“ skonštatoval Horner pred tohtotýždňovým podujatím v Abú Zabí v SAE na margo sankcie 25 000 eur za euforické „hodiny“ 26-ročného novopečeného šampióna.

Vettel triumfoval na šiestej Grand Prix bez prerušenia, titul v seriáli MS si vybojoval štvrtý raz za sebou. Red Bull oficiálne potrestali za to, že jazdca vysielačkou neinštruoval zamieriť okamžite po víťazstve na vyhradené miesto v zázemí namiesto zdravenia fanúšikov. Horner s úsmevom vyhlásil, že Nemcovi nehodlajú preposlať účet.

Obrazom: Vettel získal v Indii štvrtý titul, zaradil sa k legendám