Upozornenie!
Stránka sa pravdepodobne nezobrazila správne.
Váš internetový prehliadač má vypnutý JavaScript. Aby ste mohli naplno využívať všetky funkcie portálu Webnoviny.sk, prosím, zapnite si JavaScript v nastaveniach Vášho prehliadača.

Akej farby chcete mať Webnoviny.sk?













Roberta Kubicu čaká ďalšia operácia zápästia


Autor: SITA, 3. novembra 2011 18:15

Pohyblivosť pravej ruky jazdca formuly 1 Roberta Kubicu sa po ťažkej nehode rapídne zlepšila.
Robert KubicaIlustračné foto SITA, AP
FLORENCIA 3. novembra (WEBNOVINY) - Poľský jazdec formuly 1 Robert Kubica by mal absolvovať na budúci rok vo februári ďalšiu operáciu.

Dvadsaťšesťročný pilot sa podrobí chirurgickému zákroku pravého zápästia, informáciu priniesol taliansky denník Gazzetta dello Sport.

"Schopnosť pohybovať pravou rukou sa u Kubicu rapídne zlepšila. Je tam viditeľný progres. Robert mi dokonca povedal, že už šoféroval auto. Je to zázrak," uviedol Kubicov lekár Igor Rossello.

Poľský jazdec sa v Toskánsku podrobuje dlhodobej rehabilitácii po ťažkej nehode, pri ktorej sa vážne zranil 6. februára na pretekoch rely Ronde di Andora v talianskej Ligurii. Jazdec tímu Lotus Renault GP bol za volantom vozidla Škoda Fabia, ktoré sa v pravotočivej zákrute doslova napichlo na zvodidlá na ľavej strane cesty. Poliakovi hrozila dokonca amputácia ruky, ale lekári mu ju zachránili. Po operácii absolvoval intenzívnu rehabilitáciu a v súčasnosti už tvrdo trénuje, aby sa vrátil do pôvodnej fyzickej kondície.


Kľúčové slová


 

Najnovšie správy z rubriky do e-mailu:

Zaujímajú Vás správy z kategórie Automagazín? Chcete ich dostávať zadarmo e-mailom?

Vyberte si čas:
Dizajn súhrnu: