Barani prehrali prvé semifinále v Nitre, Slovák dal dva góly

Semifinále HK Nitra - HC´05 Banská Bystrica
Marek Slovák z HK Nitra (vpravo) a Radomír Heizer z HC´05 Banská Bystrica (vľavo) počas zápasu semifinále play-off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HK Nitra - HC´05 Banská Bystrica. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 18. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti HK Nitra zvíťazili v úvodnom dueli semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy nad HC ’05 Banská Bystrica 4:2.

Hráči spod Zobora gólmi Mareka Slováka a Lukáša Nováka vyhrali úvodnú tretinu 2:0, „barani“ však presnými zásahmi Mislava Rosandiča a Michala Hudeca v druhej tretine vyrovnali skóre.

O triumfe zverencov Antonína Stavjaňu rozhodol v 57. minúte svojím druhým gólom v dueli Marek Slovák, bodku za výsledkom dal desať sekúnd pred koncom Richard Lelkeš.

Druhé stretnutie tejto semifinálovej série je na programe vo štvrtok od 17.00 h opäť na nitrianskom ľade.

Obrazom: Hokejisti Nitry porazili Banskú Bystricu

Hokej – Slovnaft play-off Tipsport extraligy – semifinále – prvý zápas (streda)

– hrá sa na štyri víťazstvá:

HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 4:2 (2:0, 0:2, 2:0) – stav série 1:0

Góly: 3. Marek Slovák (R. Školiak), 17. Lukáš Novák (Stümpel), 57. Marek Slovák (R. Školiak), 60. Lelkeš (Mezei) – 22. M. Rosandič, 33. M. Hudec (Handzuš, T. Surový)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Lauff – M. Korba, Rovenský, 3600 divákov

Nitra: Valent – P. König, Ordzovenský, Mezei, Milo, F. Kuzma, Michal Novák, Piačka, E. Bednár – Lukáš Novák, Stümpel, Tománek – Pupák, J. Štefanka, Lelkeš – H. Ručkay, R. Školiak, Marek Slovák – J. Ručkay, Bajtek, R. Mráz

Banská Bystrica: Košarišťan – Čížek, Kousalík, Gründling, M. Rosandič, Jaborník, Bambúch, Lamper, Guimond – Kudrna, Handzuš, M. Hudec – P. White, Kytnár, T. Surový – Kafka, Heizer, Handlovský – Kadura, Zigo, Matoušek