Basketbalistky Good Angels v dráme zdolali Galatasaray

Good angels
Zľava: Nuria Martinez Petra Kulichová z Turecka a Anna Jurčenková z Košíc v zápase 3. kola A-skupiny basketbalovej Euroligy žien medzi Good Angels Košice (SR) - Galatasaray Istanbul (Turecko). Košice, 28. október 2015. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 28. októbra (WebNoviny.sk) – Basketbalistky Good Angels Košice zostávajú nezdolané na domácej palubovke v novej sezóne Euroligy. Po triumfe nad španielskou Salamancou (66:47) si v Angels aréne poradili aj s tureckým favoritom Galatasaray Istanbul 54:49 (30:25).

V defenzívne ladenom stretnutí domáce hráčky ani raz neprehrávali, ich najlepšou strelkyňou bola 14-bodová rozohrávačka Teja Oblaková. Zverenky Maroša Kováčika majú po troch vystúpeniach v A-skupine 5 bodov za bilanciu 2 víťazstvá – 1 prehra. O týždeň, v stredu 4. novembra, sa košické basketbalistky predstavia na palubovke veľkého ruského favorita Dinama Kursk.

Good Angels Košice – Galatasaray Istanbul 54:49 (16:10, 14:15, 10:12, 14:12)

Základná zostava a body Košíc: Oblaková 14, Langhornová 12, Jurčenková 8, Bálintová 0, Kiššová 0 (Johnsonová 8, Hruščáková 6, Stehlíková 4, Žirková 2)

Najviac bodov Istanbulu: Dubljevičová 16, Lloydová 9, Caglarová 8

Hlas (zdroj: RTVS):

Maroš Kováčik (tréner Good Angels Košice): „Pred stretnutím som hovoril o tom, že keď chceme poškuľovať v skupine po vyšších priečkach, treba nám dosiahnuť veľké víťazstvo. Po dnešku ho máme. Zápas sme veľmi slušne defenzívne kontrolovali a nepustili sme Galatasaray do ofenzívneho behu. Som hrdý na dievčatá, ako dobre bránili. Dnes sme urobili menej individuálnych chýb ako súperky. Dôležitosť tohto víťazstva oceníme až neskôr, keď sa boje v našej skupine budú blížiť ku koncu.“

Ďalší výsledok v A-skupine:

Dinamo Kursk (Rus.) – Famila Schio (Tal.) 63:58 (15:10, 16:12, 16:14, 16:22)

8. Šopron 2 0 2 105:175 2

Košičanky boli proti tureckému favoritovi od začiatku o krok vpredu. Prvú štvrtinu vyhrali pohyblivejšie a iniciatívnejšie „Dobré anjelky“ o 6 bodov (16:10). Po prvej trojke novej americkej akvizície Johnsonovej viedli domáce hráčky 19:12, ale rozhodujúci náskok si do veľkej prestávky nevypracovali (30:25). V polovici tretej štvrtiny Češka Kulichová znížila z pohľadu hostiek na rozdiel jedného bodu (31:32), ale ani v tejto časti hry sa ešte Turkyne nedostali do vedenia. Agresívna obrana ich držala na dostrel aj dve minúty pred koncom, keď to bolo o tri body pre Good Angels (50:47). V poslednej minúte sa dostala do brejku Oblaková a jej kôš priblížil Košičanky k cennému triumfu. Definitívu stanovila 15,6 s pred koncom z trestných hodov Langhornová.