Bostonu nepomohlo ani triple-double Rajona Ronda

Rondo
Hrdina zápasu Philadelphia - Boston Rajon Rondo (uprostred). Foto: SITA, AP

NEW YORK 8. decembra (WEBNOVINY) – Trápiaci si basketbalisti Los Angels Lakers nenašli ani štipku pochopenia na palubovke rozbehnutej Oklahomy, Kevin Durant im nadelil 36 bodov, Russell Westbrook 33 a Thunder vyhrali už siedmy zápas bez prerušenia (114:108). V súboji dvoch najlepších strelcov sezóny obstál Kobe Bryant ako líder štatistiky so cťou, za Durantom zaostal o jediný bod. „Solídny výsledok, mali sme niekoľko dobrých fáz, ale v druhom polčase aj niekoľko takých, ktoré sa mi vôbec nepáčili. Poľavili sme v obrane,“ našiel negatíva na hre druhého tímu Západnej konferencie tréner Scott Brooks. Jeho zverenci v záverečnej štvrtine viedli aj o 19 bodov. Thunder už 21. raz ťažili z 30-bodových príspevkov oboch svojich najväčších hviezd.

Tempo v celej NBA stále diktuje Memphis, ktorý nezaváhal v New Orleans, hoci druhý polčas prehral 45:50. Pokoj do radov Grozzlies vrátila až trojka najlepšieho strelca zápasu Rudyho Gaya dve minúty pred koncom. „Nakoniec sme potvrdili svoju silu. Toto bol jeden zo zápasov, v ktorom by mladý tím asi nepochodil, ale my sme si už v NBA niečo odskákali a to rozhodlo,“ zhodnotil víťazstvo 96:89 Gay.

V tesnom závese za Memphisom sa drží aj San Antonio, ktoré si v texaskom derby poradilo doma s Houstonom 114:92. Spurs sa mohli spoľahnúť na výbornú úspešnosť streľby z poľa 55,2 percenta, zatiaľ čo Rockets sa očividne s muškou trápili (38,9 percenta). „Výborne si posúvali loptu, vždy vedeli, ku komu ju treba dopraviť. V obrane nás držali na krátko,“ priznal za hostí James Harden, ktorý sa v San Antoniu predstavil prvý raz odvtedy, čo ešte ako hráč Oklahomy pomohol zdolať Spurs vo finále play-off Západnej konferencie.

Hrdinom duelu Philadelphie s Bostonom bol autor rozhodujúceho koša v predĺžení Evan Turner, hoci by táto rola viac svedčala Rajonovi Rondovi. Rozohrávač Celtics si pripísal 14. triple-double v kariére a k tomu zblokoval tri strely, ale prehre 94:95 nezabránil. „Sixers“ zvíťazili napriek tomu, že trafili iba tri trojky, čo je ich sezónne minimum. Vo vyrovnanom zápase sa súperi19-krát vystriedali vo vedení a 17-krát bol nerozhodný stav.