Cibulková prehrala vo štvrťfinále so Serenou Williamsovou

Serena Williamsová - Dominika Cibulková 6:3, 6:3
Slovenská tenistka Dominika Cibulková. Foto: SITA/AP

BRISBANE 2. januára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase dvojhry na turnaji WTA v austrálskom Brisbane s najvyššie nasadenou Serenou Williamsovou za 63 minút 3:6, 3:6. Američanka bude v semifinále čeliť svojej veľkej rivalke, Ruske Marii Šarapovovej.

V prvom sete držala deviatka „pavúka“ Cibulková krok s favorizovanou líderkou svetového rebríčka, v ôsmej hre však stratila servis a mladšia z tenisového sesterského dua následne potvrdila brejk na nulu.

Tridsaťdvaročná Serena Williamsová získala v druhom sete dva razy podanie slovenskej reprezentantky a zápas dotiahla do víťazného konca.

Obrazom: Dominika Cibulková v Brisbane podľahla Serene Williamsovej

Americká tenistka Serena Williamsová. Foto: SITA/AP

V úvodnom dejstve neprišla ani o jediný fiftín pri vlastnom podaní (20:0 na takéto loptičky). Serena dovedna nastrieľala tucet es vrátane troch v rade počas druhého setu, v ktorom odvrátila jediný brejkbal Slovenky.

Dvadsaťštyriročná Bratislavčanka Cibulková získala za vystúpenie v Brisbane 21 780 dolárov a 100 bodov do renkingu WTA, v ktorom figuruje na 23. mieste. Budúci týždeň sa zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka predstaví v Sydney, kde bude obhajovať minuloročný prienik do finále. So Serenou zaostáva v bilancii zo vzájomných duelov 0:4.

„Cítila som sa na kurte naozaj dobre. Súperka výborne returnovala. Zostávala nízko nad povrchom a robila kopu dobrých vecí. Je veľmi silná. Práve proti nej som teda nepredpokladala, že sa mi až natoľko bude dariť pri mojom podaní,“ uznala Američanka, ktorá má proti Šarapovovej skóre 14:2 najmä zásluhou platnej série 13 úspechov.

Výsledok štvrtkového stretnutia štvrťfinále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Brisbane International v austrálskom Brisbane (Premier, dotácia 1 milión USD, tvrdý povrch Plexicushion):