Meniny má: Olívia, Tadeáš

Autor: SITA, 11. októbra 2015 17:29, aktualizované: 11. októbra 2015 17:54
Talian Elia Viviani prešpurtoval slovenského majstra sveta Petra Sagana v záverečnej etape pretekov Okolo Abú Zabí. Navlas rovnaké poradie na prvých dvoch miestach bolo aj v druhej etape.
Peter Sagan Držiteľ dúhového dresu Peter Sagan v záverečnom špurte opäť podľahol Talianovi Vivianimu. Foto: facebook.com/tinkoffsport
ABÚ ZABÍ 11. októbra (WebNoviny.sk) - Záver štvoretapových cyklistických pretekov Okolo Abú Zabí sa v nedeľu na okruhu Yas Marina v Abú Zabí stal korisťou Taliana Eliu Vivianiho z tímu Sky (2:22:43 h).

Viviani v šprintérskej koncovke po 110 km len o malý kúsok prednej časti bicykla zdolal Slováka Petra Sagana z tímu Tinkoff-Saxo. Tretí skončil ďalší taliansky reprezentant Andrea Guardini (Astana). Navlas rovnaké poradie na prvých dvoch miestach bolo aj v piatkovej druhej etape týchto pretekov.

Odporúčame:

Sagan menil bicykel aj helmu

Sagan si po šiestich okruhoch menil bicykel aj helmu a v tom čase zaostával vyše 2 minúty za hlavnou skupinou. Manko však zlikvidoval a v záverečnom z dvadsiatich 5 km dlhých okruhov si trpezlivo hľadal dobrú pozíciu na špurt. Napokon to zvládol takmer majstrovsky.

Ešte 1 km pred cieľom sa pohyboval na úrovni 10. - 15. miesta, ale po výjazde z poslednej zákruty bol už štvrtý a v tesnej koncovke v cieľovej rovinke nestačil iba na Vivianiho. V konečnom poradí si Peter Sagan vyjazdil 61. priečku (+19:41), jeho brat Juraj skončil sedemdesiaty siedmy

Celkovým víťazom sa stal Chaves

Celkovým víťazom premiérového ročníka "púštneho" podujatia v Spojených arabských emirátoch sa stal Kolumbijčan Esteban Chaves z tímu Orica GreenEdge.

V sumáre štyroch etáp zdolal o 16 sekúnd víťaza nedávnej Vuelty Taliana Fabiana Arua. Rozhodujúci krok k víťazstvu urobil 25-ročný Chaves v sobotňajšej tretej etape so záverečným stúpaním na Jebel Hafeet. Etapové preteky vyhral vôbec prvýkrát v kariére.

Pre Petra Sagana išlo na Strednom východe v SAE o premiérové preteky v dúhovom drese majstra sveta, ktorý si vybojoval na nedávnom svetovom šampionáte v Richmonde. Zároveň to bol pre Petra a Juraja Saganovcov súťažný záver sezóny.

Výsledky:

4. etapa: (Abú Zabí / Yas Marina - Abú Zabí / Yas Marina, 110 km: 1. Elia Viviani (Tal.) 2:22:43 h, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo, 3. Andrea Guardini, Astana, 4. Daniel Oss, BMC Racing, 5. Marco Canola (všetci Tal.) UnitedHealthcare, 6. Luka Mezgec (Slovin.) Giant-Alpecin - všetci v rovnakom čase ako víťaz,...56. Juraj Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +41

Konečné poradie po 4. etape: 1. Esteban Chaves (Kol.) Orica GreenEdge 13:13:55 h, 2. Fabio Aru (Tal.) Astana +16 s, 3. Wouter Poels (Hol.) Sky +27, 4. Janez Brajkovič (Slovin.) UnitedHealthcare +41, 5. Diego Ulissi (Tal.) Lampre-Merida +41, 6. Gianluca Brambilla (Tal.) +1:23 min, ... 61. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +19:41, 77. Juraj Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +21:35