Sagan skončil v 3. etape štvrtý, Koning odjazdil skvelé sólo

Sagan

LA PUNTA 20. januára (WebNoviny.sk) – Holanďan Peter Koning z kontinentálneho tímu Drapac Professional Cycling sa stal víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Tour de San Luis, ktorá viedla z Potrero de los Funes do La Punty a merala 131 km.

Koning zvíťazil po skvelom sóle s náskokom 1:37 min a o 6 sekúnd predstihol v priebežnom celkovom poradí doterajšieho lídra Fernanda Gaviriu z Kolumbie.

V špurte pelotónu uspel práve Gaviria pred Američanom Travisom McCabom a Slovákom Petrom Saganom, ktorý tak obsadil v etape 4. miesto. Úradujúcemu majstrovi sveta Saganovi patrí po 3. etape na Tour de San Luis 8. priečka s odstupom 39 sekúnd za lídrom Konningom. Súčasťou 3. etapy boli aj tri horské prémie, z toho posledná na Mirador del Potrero 11,4 km pred cieľom.

Výsledky – Tour de San Luis:

3. etapa (Los Funes – La Punta, 131 km): 1. Peter Koning (Hol.) Drapac 3:08:41 h, 2. Fernando Gaviria (Kol.) Etixx – Quick-Step, 3. Travis McCabe (USA) Holowesko-Citadel, 4. Peter Sagan (SR) Tinkoff, 5. Mauro Richeze (Arg.) San Luis Team, 6. Alexis Vuillermoz (Fr.) AG2R La Mondiale – všetci +1:37.

Poradie po 3. etape: 1. Peter Koning (Hol.) 7:57:43 h, 2. Fernando Gaviria (Kol.) Etixx – Quick-Step +6, 3. Maximiliano Richeze (Arg.) Etixx – Quick-Step +22,… 8. Peter Sagan (SR) Tinkoff +39.