Meniny má: Bartolomej

Autor: SITA, 4. februára 2016 13:00, aktualizované: 4. februára 2016 14:58
Druhú etapu na cyklistických pretekoch Okolo Dubaja vyhral taliansky rýchlik Elia Viviani z tímu Sky.
Tinkoff Okrem Michaela Kolářa sú na pretekoch Okolo Dubaja aj ďalší dvaja slovenskí cyklisti - Juraj Sagan a Erik Baška. Foto: facebook.com/tinkoffsport
DUBAJ 4. februára (WebNoviny.sk) - Slovenský cyklista Michael Kolář to mal v závere štvrtkovej 2. etapy na pretekoch Okolo Dubaja perfektne rozbehnuté na víťazstvo, napokon obsadil siedme miesto. Z víťazstva sa na trase dlhej 188 kilometrov v Dubaji na umelom súostroví Palm Jameirah tešil taliansky rýchlik z tímu Sky Elia Viviani. Druhú a tretiu priečku obsadili ďalší Taliani Sacha Modolo (Lampre-Merida) a Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo), aj na štvrtej pozícii bol taliansky jazdec - Andrea Guardini z Astany. Ďalších Slovákov z tímu Tinkoff Juraja Sagana a Erika Bašku klasifikovali na 61., resp. 62. priečke s rovnakým časom ako víťaz.

Okolo Dubaja:

1. etapa: Video: Kolář začal špurtovať neskoro, v Dubaji vyhral Kittel

V záverečných desiatich kilometroch štvrtkovej etapy sa na čele pelotónu striedali predovšetkým šprintérske tímy, favoritmi boli tradične Etixx-QuickStep s Marcelom Kittelom či Dimension Data s Markom Cavendishom. Niečo vyše jedného kilometra pred cieľom došlo pri východe z tunela k pádu a pelotón sa potrhal. Na čele sa zrazu ocitla dvojica tímu Tinkoff a Kolář bol pár sto metrov pred páskou v najvýhodnejšej pozícii. V závere ho rozbiehal Daniele Bennati, no Slovák nevyvinul potrebnú rýchlosť a súperi ho prešpurtovali.

"Radšej som chcel vyhrať na predchádzajúcich pretekoch Tour de San Luis, kde som skončil druhý a tretí, ale je skvelé začať sezónu úspechom tu v Dubaji. Opakuje sa vlaňajšok, pretože prvýkrát som vyhral práve na tomto mieste. Možno mi v Dubaji praje šťastena. Dnes sme predviedli perfektný šprintérsky vláčik, včera sme sa dopustili niekoľkých chýb a v poslednom kilometri sme začali príliš skoro," cituje portál cyclingnews.com slová Vivianiho.

Na čelo priebežného hodnotenia sa dostal Viviani, s druhým Kittelom majú identické časy. Tretie miesto patrí zatiaľ Nizzolovi s odstupom dvoch sekúnd. Kolářovi patrí 9. pozícia s desaťsekundovým mankom, Baška je 35. (+15) a Juraj Sagan na stej priečke (+59). V piatok čaká na cyklistov 3. etapa z Dubaja na vrchol kopca Hatta Dam, ktorá môže byť rozhodujúca v konečnom účtovaní.

Výsledky - Okolo Dubaja 2016:

2. etapa (Dubaj - Palm Jameirah, 188 km):
1. Elia Viviani (Tal.) Sky 4:07:39 h, 2. Sacha Modolo (Tal.) Lampre-Merida, 3. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo, 4. Andrea Guarini (Tal.) Astana, 5. Tomas Vaitkus (Lit.) Al Nasr Pro Cycling Team-Dubaj, 6. Ben Swift (V. Brit.) Sky, 7. Michael Kolář,... 61. Juraj Sagan, 62. Erik Baška (všetci SR) všetci Tinkoff - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 2. etape:
1. Elia Viviani (Tal.) Sky 7:42:50 h, 2. Marcel Kittel (Nem.) Etixx-QuickStep rovnaký čas, 3. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo +2 s, 4. Sacha Modolo (Tal.) Lampre-Merida, 5. Mark Cavendish (V. Brit.) Dimension Data - obaja +4, 6. Soufiane Haddi (Mar.) SkyDive Dubaj +9,... 9. Michael Kolář +10, 35. Erik Baška +15, 100. Juraj Sagan (všetci SR) všetci Tinkoff +59