Kittel sa stal víťazom pretekov Okolo Dubaja

Marcel Kittel
Marcel Kittel Foto: SITA/AP

DUBAJ 6. februára (WebNoviny.sk) – Víťazom záverečnej 4. etapy cyklistických pretekov Okolo Dubaja sa v sobotu stal nemecký reprezentant Marcel Kittel, ktorý sa presadil v hromadnom špurte a po 137 km sa ocitol v cieli v čase 2:50:47 h. Druhý bol Talian Elia Viviani, tretí finišoval Brit Mark Cavendish.

Z trojice slovenských cyklistov a jazdcov tímu Tinkoff obsadil Erik Baška 9. miesto, Michael Kolář skončil na 80. priečke, hneď za ním bol Juraj Sagan – všetci v rovnakom čase ako víťaz.

Jazdec tímu Etixx – Quick Step Marcel Kittel zásluhou sobotňajšiemu triumfu pripravil Taliana Giacoma Nizzola o modrý dres lídra celkového poradia. Nemecký cyklista zvíťazil v hodnotení pretekov s minimálnym náskokom štyroch sekúnd pred Talianom Giacomom Nizzolom, tretí v konečnom účtovaní skončil Španiel Juan José Lobato Del Valle (+6 s). Najlepší z tria Slovákov v klasifikácii bol Michael Kolář – na 34. mieste s odstupom 1:31 min na Kittela, Juraj Sagan obsadil 64. pozíciu (+3:05 min), Erik Baška bol 90. (+5:53 min).

Výsledky:

4. etapa (Dubaj – Dubaj, 137 km): 1. Marcel Kittel (Nem.) Etixx-QuickStep 2:50:47 h, 2. Elia Viviani (Tal.) Team Sky, 3. Mark Cavendish (V. Brit.) Dimension Data, 4. Andrea Palini (Tal.) SkyDive Dubaj, 5. Sacha Modolo (Tal.) Lampre-Merida, 6. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo, … 9. Erik Baška, 80. Michael Kolář, 81. Juraj Sagan (všetci SR) všetci Tinkoff – všetci rovnaký čas ako víťaz

Konečné poradie po 4. etape: 1. Marcel Kittel (Nem.) Etixx – QuickStep 14:46:54 h, 2. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo +4 s, 3. Juan José Lobato Del Valle (Šp.) Movistar +6, 4. Silvan Dillier (Švaj.) BMC Racing +16, 5. Gorka Izaguirre Insausti (Šp.) Movistar +23, 6. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing +25,… 34. Michael Kolář +1:31 min, 64. Juraj Sagan +3:05, 90. Erik Baška (všetci SR) všetci Tinkoff +5:53

Viac k osobe Elia VivianiErik BaškaJuraj SaganMarcel KittelMark CavendishMichael KolářPhilippe Gilbert