Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Peter Sagan pomôže klubu, v ktorom začínal

Autor: SITA, 1. marca 2016 07:12
Slovenský cyklista Peter Sagan by chcel pomôcť ľuďom, ktorí mu kedysi výrazne pomohli.
Peter Sagan Cyklista Peter Sagan (vľavo) počas prezentácie CyS - Akadémie Petra Sagana. Bratislava, 29. február 2016. Foto: SITA/Marko Erd
BRATISLAVA 1. marca (WebNoviny.sk) - Peter Sagan sa rozhodol podporiť cyklistický klub, v ktorom vyrastal. Na pondelkovom stretnutí v Bratislave Sagan a jeho priatelia prezentovali nový projekt spolupráce so žilinským cyklistickým klubom, ktorý bude mať po novom názov CyS - Akadémia Petra Sagana.

Odporúčame:

Sagan je podľa De Vlaemincka dobrý, ale jednu vec preháňa

Sagana čaká úloha, ktorá preverí, či je pravý šampión
Novosad víta spoluprácu so Saganom

Súčasťou prezentácie bola aj ukážka dresov a odovzdanie automobilu značky Citroen pre CyS - Akadémiu Petra Sagana.

"Tento projekt pomoci cyklistom sme začali už v minulosti, keď sme sa zamerali na izraelský Jeruzalem. Teraz sme sa rozhodli takpovediac vrátiť ku koreňom a pomôcť slovenskej cyklistike," uviedol Peter Sagan a ďalej pokračoval: "V žilinskom cyklistickom klube pracujú ľudia, ktorí mi výrazne pomohli v naštartovaní mojej kariéry. Teraz by som im to chcel vrátiť. Keď sa dnes pozriem na deti, ktoré bicyklujú v Žiline, vidím sám seba pred 15 rokmi. Oni sa možno vidia vo mne, ale aj ja v nich."

Trénerom v Žiline je Milan Novosad, ktorý spoluprácu s Petrom Saganom, samozrejme, víta. "Nie sme hocijaký klub. Máme momentálne troch ľudí na najvyššej cyklistickej úrovni vo WorldTour a na majstrovstvách Slovenska kadetov, kde je vždy najširšia konkurencia, bolo vlani vo výsledkovej listine na prvých šiestich miestach 6 Žilinčanov. Naša práca teda má význam, je dobrá, ale chceme ju ešte skvalitniť," uviedol Novosad.


Detská Tour Petra Sagana vstupuje do tretieho roku svojej existencie

Jeden z iniciátorov projektu, Saganov bývalý tréner a dlhoročný priateľ Peter Zánický dodal: "V prvom rade pôjde o materiálnu pomoc - autá, oblečenie, cyklistické fľaše a podobne. Samozrejme, chceme dostať do klubu aj viac finančných prostriedkov. Taká je základná ideológia."

Zánický stojí aj za projektom pre deti s názvom Detská Tour Petra Sagana, ktorý vstupuje do tretieho roku svojej existencie. Detská tour má deväť kôl a prebieha od apríla do septembra po celom Slovensku.

Počas prvých dvoch rokoch sa na nej zúčastnilo 4500 detí, ale Peter Sagan si ich zatiaľ naživo nebol pozrieť. Chce to však zmeniť. "Sľubujem, že ak mi len trochu vyjde čas, prídem aj na troje preteky," povedal Sagan. "Pre deti veľa znamená už to, že dostanú nejaký darček a diplom podpísaný Peťom Saganom. Vidia sa v ňom. Sám Peťo kedysi začínal na podobnej súťaží a dotiahol to až na majstra sveta," vravel Zánický.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy