Meniny má: Libuša

Matthews uspel v 2. etape Paríž-Nice, upevnil si vedenie

Autor: SITA, 8. marca 2016 18:05
Austrálčan pôvodne skončil druhý za Nacerom Bouhannim, ale uspel s protestom za Francúzove lakte v tesnom finiši.
michael matthews Austrálčan Michael Matthews vyhral po prológiu aj druhú etapu pretekov Paríž-Nice. Foto: archívne, SITA/AP
COMMENTRY 8. marca (WebNoviny.sk) - Víťazom utorkovej druhej etapy na cyklistických pretekoch Paríž-Nice sa stal Austrálčan Michael Matthews.

Jazdec tímu Orica-GreenEdge pôvodne skončil druhý za Nacerom Bouhannim (Cofidis), ale uspel s protestom za Francúzove lakte v tesnom finiši v Commentry. Bouhanni napokon klesol na tretiu priečku, druhú pozíciu obsadil Talian Niccolo Bonifazio v službách Trek-Segafredo. Jediného slovenského zástupcu Petra Velitsa z tímu BMC Racing klasifikovali na 64. stupienku s mankom 12 sekúnd na víťaza.

V priebežnom celkovom poradí je lídrom Matthews o 14 sekúnd pred holandským cyklistom tímu Giant-Alpecin Tomom Dumoulinom. Tretí je Patrick Bevin z Cannondalu (+15), Velitsovi patrí 105. pozícia (+4:46 min). Matthews vyhral na Paríž-Nice 2016 už svoju druhú etapu, uspel aj v nedeľňajšom prológu.

Na začiatku utorkovej 2. etapy sa krátko po štarte sformovala štvorčlenná skupinka v úniku a vypracovala si náskok až okolo siedmich minút. V druhej polovici však začal pelotón ťahať a úsilie utečencov sa skončilo 12 km pred páskou. Potom sa už k slovu dostali šprintérske tímy a postupne rozbiehali "vláčiky" pre svojich lídrov. V závere sa dostali Matthews do kolízie s Bouhannim, ktorý prišiel do cieľa ako prvý. Rozhodcovia ho napokon potrestali odsunutím na tretie miesto.

V stredu 9. marca je na programe 3. etapa z Cusset do Mont Brouilly (165,5 km), ktorej zvlnený profil by mohol sedieť klasikárskym jazdcom.

Výsledky - Paríž-Nice 2016:

2. etapa (Contres - Commentry, 214 km): 1. Michael Matthews (Aus.) Orica-GreenEdge 5:04:26 h, 2. Niccolo Bonifazio (Tal.) Trek-Segafredo, 3. Nacer Bouhanni (Fr.) Cofidis - obaja rovnaký čas ako víťaz, 4. Alexander Kristoff (Nór.) Kaťuša, 5. Arnaud Démare (Fr.) FDJ, 6. Ben Swift (V. Brit.) Sky - všetci +1 s,... 64. Peter Velits (SR) BMC Racing +12

Poradie po 2. etape: 1. Michael Matthews (Aus.) Orica-GreenEdge 9:41:50 h, 2. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin +14 s, 3. Patrick Bevin (N. Zél.) Cannondale, 4. Ion Izaguirre (Šp.) Movistar, 5. Geraint Thomas (V. Brit.) Sky - všetci +19, 6. Lieuwe Westra (Hol.) Astana +24,... 105. Peter Velits (SR) BMC Racing +4:46 min