Cyklotrialistka Janíčková sa stala vicemajsterkou sveta

Tatiana Janíčková
Slovenská reprezentantka Tatiana Janíčková počas víťaznej jazdy v pretekoch 3. kola Svetového pohára v cyklotriale, ktoré sa konali vo francúzskom v Albertville. Foto: SITA/Archív Tatiany Janíčkovej

LA MASSANA 4. septembra (WEBNOVINY) – Slovenskej reprezentantke Tatiane Janíčkovej nevyšla obhajoba titulu svetovej šampiónky v cyklotriale podľa predstáv.

Dvadsaťjedenročná Slovenka na majstrovstvách sveta v andorrskej La Massane skončila druhá a domov si odváža striebornú medailu.

Janíčková získala už piaty cenný kov z ostatných šiestich MS, v minulosti dvakrát bronz a na predchádzajúcich dvoch šampionátoch zlato. Slovenská reprezentantka v stredu vyhrala semifinále, no v piatok nestačila na Austrálčanku Janine Jungfelsovú. Tretia skončila Nemka Nina Reichenbachová.

MS v cyklotriale – La Massana (Andorra) – piatkové výsledky:

Ženy – elite – finále: 1. Janine Jungfelsová (Aus.) 22 trestných bodov, 2. Tatiana Janíčková (SR) 32, 3. Nina Reichenbachová (Nem.) 33