Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Šéf slovenskej cyklistiky: Sagan zavrel ústa 'odborníkom'

Autor: SITA, 28. septembra 2015 00:43
Peter Sagan podľa prezidenta Slovenského zväzu cyklistiky Petra Privaru ukázal v nedeľňajších pretekoch svoju obrovskú fyzickú aj mentálnu silu a fandili mu aj domáci Američania, ktorí takmer vyskočili z kože.
Peter Privara Prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Privara. Foto: SITA/Ján Slovák
RICHMOND 27. septembra (WebNoviny.sk) - Prezident Slovenského zväzu cyklistika (SZC) Peter Privara si ani niekoľko desiatok minút po skončení pretekov v kategórii elite v Richmonde poriadne neuvedomoval, čo nový majster sveta Peter Sagan dokázal.

Obrazom: Nedeľňajšie preteky, v ktorých Peter Sagan získal zlato


"Silu tohto obrovského úspechu si možno uvedomíme až neskôr," povedal priamo z dejiska svetového šampionátu Privara a pokračoval: "Peťo potvrdil, že je svetová extratrieda. Pripravoval sa na to tri týždne, aj vo vysokohorskom prostredí. Posledné dni pred šampionátom bola v jeho okolí vynikajúca atmosféra. Mal okolo seba tím, ktorý si vybral on sám. Všetko smeroval k vynikajúcemu výsledku, ale v konečnom dôsledku si to musel odšliapať sám. Kolegovia mu maximálne pomohli a výsledok sa dostavil. Je to fantázia!"

Odporúčame:

Fantastický Peter Sagan sa stal majstrom sveta v cyklistike

Video: Vychutnajte si Saganov finiš, ktorý predviedol na MS

Obrazom: Sagan si podmanil svet, získal dúhový dres

Sagan je monštrum, zlomil kliatbu, píšu médiá o jeho triumfe

Chmelár šliapal spolu so Saganom, zapol si ho aj Tóth

Saganov šéf nevidel jeho triumf, na Twitteri vysvetlil prečo

Video: Šampión Sagan prekvapil, v cieli hovoril o utečencoch
Pre celú Ameriku bol Sagan najväčší favorit

Podľa Privaru práve v záverečných kilometroch Peter Sagan ukázal svoju obrovskú silu. Fyzickú aj mentálnu.

"Previedol, ako je dobre pripravený a aký je sebavedomý. Takéto útoky ukazoval aj doteraz, no súperi vždy vedeli, že Sagana nemôžu pustiť. Vedeli to aj dnes, no nedokázali zareagovať tak, aby boli s ním. Bolo badať snahu najväčších svetových jazdcov, no Peťo sa odpútal a prišiel do cieľa. Taká suverenita, s akou zvíťazil, sa dnes už ani nevidí," myslí si súčasný šéf slovenskej cyklistiky.

"Pre celú Ameriku bol Peťo najväčší favorit, aj ráno pred pretekmi ho predstavovali v televízii ako najvážnejšieho ašpiranta na prvenstvo. Pre Európu nie, tam bol v prvej desiatke s ďalšími. V USA má obrovské meno a dovolím si povedať, že Amerika mu fandila. V poslednej zákrute išli ľudia doslova vyskočiť z kože. Brali to tak, že ak nevyhrá Američan, musí to byť Sagan," pokračoval Prívara.


Privara sa so Saganom rozprával o MS už po Tour de France

Prezident SZC si myslí, že fenomenálny 25-ročný Žilinčan Peter Sagan ziskom titulu zavrel ústa všetkým "odborníkom".

"Tí počas sezóny stále hovorili: 'Sagan zase druhý?' Podľa mňa je druhé miesto fantastický výsledok na päťmiliónové Slovensko a s tými financiami, ktoré máme k dispozícii. Máme jazdca, ktorý dokáže vo svete dosahovať takéto úspechy. Pred desiatimi rokmi by sme dali všetko za účasť na Tour de France, nie ešte za dobré etapové umiestnenie," poznamenal Prívara, ktorý sa s Petrom Saganom rozprával na tému svetového šampionátu už v júli po Tour de France.

"Na slávnostnej recepcii mi vtedy povedal, že cíti obrovskú formu. Sústredí sa na majstrovstvá sveta a bude to jeho cieľ číslo jeden. Keď niekto niečo vyhlási a potom to dokáže, klobúk dolu," dodal nadšený Privara.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety