Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Petrana, Petronela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Chmelár šliapal spolu so Saganom, zapol si ho aj Tóth

Autor: SITA, 28. septembra 2015 09:24
Reakcie osobností slovenského športového života na víťazstvo Petra Sagana v nedeľňajších pretekoch elite s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v americkom Richmonde.
Peter Sagan Slovenský cyklista Peter Sagan v cieli nedeľňajších pretekov na MS v Richmonde, ktoré vyhral získal dúhový dres majstra sveta. Richmond, 27. september 2015. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) - Bez dvoch dní presne jeden mesiac lemuje dva veľké individuálne úspechy slovenských športovcov na majstrovstvách sveta. Chodec Matej Tóth v Pekingu a cyklista Peter Sagan v Richmonde na najvyššom športovom fóre ukázali chrbát kompletnej konkurencii a právom im zavesili na krk zlaté medaily.

Obrazom: Nedeľňajšie preteky, v ktorých Peter Sagan získal zlato


Ako vnímal zlatý chodec Tóth Saganovu cestu za víťazstvom? "Sledoval som majstrovské preteky najskôr na internete 'online' a posledných 50 km som si potom zapol aj v televízii. Bol to super pocit a zároveň hrdosť vidieť Slováka poraziť všetkých vrátane supertímov cyklistických veľmocí. Je neskutočné, čo Peter dokázal," reagoval Matej Tóth pre agentúru SITA.

Odporúčame:

Fantastický Peter Sagan sa stal majstrom sveta v cyklistike

Obrazom: Sagan si podmanil svet, získal dúhový dres

Video: Vychutnajte si Saganov finiš, v cieli pobozkal Katku

Sagan je monštrum, zlomil kliatbu, píšu médiá o jeho triumfe

Šéf slovenskej cyklistiky: Sagan zavrel ústa 'odborníkom'

Saganov šéf nevidel jeho triumf, na Twitteri vysvetlil prečo

Video: Šampión Sagan prekvapil, v cieli hovoril o utečencochTóth je už dlhší čas skvelým vyslancom slovenského športu v zahraničí, ale titul majstra sveta sa mu podarilo získať až v tomto roku. O Petrovi Saganovi platí táto veta dvojnásobne. Vďaka Saganovi a jeho víťazstvám sa Slovensko zviditeľnilo po celom svete. "Verím, že naše víťazstvá pomôžu slovenskému športu ako celku a najmä namotivujú deti mládež k športovaniu," dodal Tóth.


Ďalšie reakcie osobností slovenského športového života na víťazstvo Petra Sagana:

František Chmelár (prezident Slovenského olympijského výboru): "Fantastický výkon! Neuveriteľné, čo Peter dokázal, Samozrejme, patril medzi favoritov týchto MS, ale to, čo predviedol v závere, je neuveriteľné. Jeho výkon považujem za jeden z najväčších športových predstavení v histórii samostatného Slovenska. Neuveriteľne zariskoval, ale ukázalo sa, že bol veľmi dobre pripravený. Posledné metre som šliapal spolu s ním a bol som zadychčaný v cieli tak ako on. Fantastický výkon!"

Kamil Haťapka (dlhoročný tréner československých cyklistov): "To, čo dokázal Peter teraz na majstrovstvách, je jednoznačne senzácia. Je to neuveriteľný výkon. Obdivujem ho, že sa mu to podarilo, pretože na týchto pretekoch si všetko vybojoval prakticky sám. Dvojica, ktorá mu mala pomáhať, jednoznačne nestačila. Ukázalo sa, že Peter Sagan má neuveriteľný cit pre správnu chvíľu a vie si veľmi precízne určiť taktiku. Dokázal to aj v týchto pretekoch, pretože sa predpokladalo, že o výsledku sa rozhodne v záverečnom spoločnom špurte. Peter všetkých okabátil a rozhodol sa zariskovať v správnej chvíli. Je to pravý slovenský bojovník. Som rád, že takého človeka máme."

Anton Tkáč (trojnásobný majster sveta v šprinte a víťaz OH 1976 v Montreale v dráhovej cyklistike): "Už pred týmito pretekmi som nad tým rozmýšľal - ukázalo sa, že pád na Vuelte Petrovi v konečnom dôsledku prospel. Kým ostatní súťažili až do konca, on si mohol oddýchnuť, načerpať sily a dobre sa pripraviť na vrchol celej sezóny. Nastúpil v pravej chvíli. Na jeho jazde bolo vidieť, že si neuveriteľne verí. Nechcem mať teraz silácke reči, keď je už po všetkom, ale Peter ukázal, že je jedným z najlepších v súčasnom pelotóne, pokiaľ ide o intuíciu a predvídavosť. Vždy vie, čo sa bude v pretekoch diať. Zariskoval, ale aj v cyklistike platí, že šťastie praje iba odvážnym. Som veľmi rád, že to dotiahol až do víťazného konca. Predviedol super výkon."

Peter Privara (prezident SZC): "Silu tohto obrovského úspechu si možno uvedomíme až neskôr. Peťo potvrdil, že je svetová extratrieda. Pripravoval sa na to tri týždne, bola tam vysokohorská príprava. Posledné dni pred šampionátom bola v jeho okolí vynikajúca atmosféra. Mal okolo seba tím, ktorý si vybral. Všetko smeroval k vynikajúcemu výsledku, ale v konečnom dôsledku si to musel odšliapať sám. Kolegovia mu maximálne pomohli a výsledok sa dostavil. Je to fantázia."Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy