Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Saganov dúhový dres nie je hocijaký, musí dodržať pravidlá

Autor: SITA, 1. októbra 2015 17:40
Peter Sagan sa v dúhovom drese objavil už na stretnutí s fanúšikmi v Žiline, ale v súťažnom kolotoči s ním bude mať premiéru 8. októbra v Abú Zabí.
Fantastický Peter Sagan sa stal majstrom sveta v cyklistike Každý z piatich pásikov na dúhovom drese Petra Sagana označuje jeden svetadiel. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) - Dúhový dres majstra sveta, ktorý bude až do najbližšieho svetového šampionátu o rok v katarskej Dauhe nosiť na sebe Slovák Peter Sagan, musí spĺňať predpísané pravidlá Medzinárodnej cyklistickej únie. Vyrobila ho talianska spoločnosť Sportful, ktorá poskytla aj sériu fotografií Saganovho dresu pre internetové účely.

Obrazom: Fantastický Peter Sagan sa stal majstrom sveta v cyklistike


Každý z piatich farebných pásikov, ktoré označujú jednotlivé svetadiely a vytvárajú dojem dúhy, má šírku 3 cm a tvorí 15 cm dlhý pás okolo hrudníka cyklistu. Dúhové pásiky zdobia aj golier a manžety dresu.

Čo sa týka miesta na reklamu, okrem označenia Medzinárodnej cyklistickej únie a dvoch hlavných sponzorov Saganovho tímu Tinkoff-Saxo (Tinkoff a Saxo Bank) tam už nie je priestor pre ďalších podporovateľov Sagana či jeho tímu.

Odporúčame:

Obrazom: Peter Sagan bavil Žilinu, vypýtal si kľúče od mesta

Sagan bol výborne pripravený a nechýbala mu trpezlivosť

Zlatý Sagan priletel z USA, prekvapili ho zavreté bary

Sagan dobýja aj Facebook, počet fanúšikov láme rekordy"Dres má veľmi klasický vzhľad a pripomína tričká tímov z ProTour," uviedol jeden z vývojových manažérov spoločnosti Sportful Daniel Loots.

"Bol vytvorený pod prísnym dohľadom pravidiel UCI, preto jeho vzhľad môže pôsobiť striktne. Sponzorské logá musia byť v čiernej farbe a sú limitované veľkosťou. Klasický dizajn dopĺňa aj fakt, že dres nežiari ani nesvetielkuje. Čo sa týka cyklistických nohavíc, Peter môže naďalej používať tie vo farbe svojho tímu alebo biele. Čierne nie sú prípustné," napísal server Cyclingnews.

Obrazom: Majstra sveta Petra Sagana privítali v Žiline


Peter Sagan sa v dúhovom drese objavil už na stredajšom stretnutí s fanúšikmi v Žiline, ale v súťažnom kolotoči s ním bude mať premiéru 8. októbra na pretekoch Abu Dhabi Tour. Spojené arabské emiráty by mali byť poslednou súťažnou zastávkou Petra Sagana v tejto sezóne. Pôjde o štvoretapové preteky o okolí hlavného mesta Abú Zabí v dňoch 8.- 11. októbra.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety