Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Mikuláš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Saganov dúhový dres nie je hocijaký, musí dodržať pravidlá

Autor: SITA, 1. októbra 2015 17:40
Peter Sagan sa v dúhovom drese objavil už na stretnutí s fanúšikmi v Žiline, ale v súťažnom kolotoči s ním bude mať premiéru 8. októbra v Abú Zabí.
Fantastický Peter Sagan sa stal majstrom sveta v cyklistike Každý z piatich pásikov na dúhovom drese Petra Sagana označuje jeden svetadiel. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) - Dúhový dres majstra sveta, ktorý bude až do najbližšieho svetového šampionátu o rok v katarskej Dauhe nosiť na sebe Slovák Peter Sagan, musí spĺňať predpísané pravidlá Medzinárodnej cyklistickej únie. Vyrobila ho talianska spoločnosť Sportful, ktorá poskytla aj sériu fotografií Saganovho dresu pre internetové účely.

Obrazom: Fantastický Peter Sagan sa stal majstrom sveta v cyklistike


Každý z piatich farebných pásikov, ktoré označujú jednotlivé svetadiely a vytvárajú dojem dúhy, má šírku 3 cm a tvorí 15 cm dlhý pás okolo hrudníka cyklistu. Dúhové pásiky zdobia aj golier a manžety dresu.

Čo sa týka miesta na reklamu, okrem označenia Medzinárodnej cyklistickej únie a dvoch hlavných sponzorov Saganovho tímu Tinkoff-Saxo (Tinkoff a Saxo Bank) tam už nie je priestor pre ďalších podporovateľov Sagana či jeho tímu.

Odporúčame:

Obrazom: Peter Sagan bavil Žilinu, vypýtal si kľúče od mesta

Sagan bol výborne pripravený a nechýbala mu trpezlivosť

Zlatý Sagan priletel z USA, prekvapili ho zavreté bary

Sagan dobýja aj Facebook, počet fanúšikov láme rekordy"Dres má veľmi klasický vzhľad a pripomína tričká tímov z ProTour," uviedol jeden z vývojových manažérov spoločnosti Sportful Daniel Loots.

"Bol vytvorený pod prísnym dohľadom pravidiel UCI, preto jeho vzhľad môže pôsobiť striktne. Sponzorské logá musia byť v čiernej farbe a sú limitované veľkosťou. Klasický dizajn dopĺňa aj fakt, že dres nežiari ani nesvetielkuje. Čo sa týka cyklistických nohavíc, Peter môže naďalej používať tie vo farbe svojho tímu alebo biele. Čierne nie sú prípustné," napísal server Cyclingnews.

Obrazom: Majstra sveta Petra Sagana privítali v Žiline


Peter Sagan sa v dúhovom drese objavil už na stredajšom stretnutí s fanúšikmi v Žiline, ale v súťažnom kolotoči s ním bude mať premiéru 8. októbra na pretekoch Abu Dhabi Tour. Spojené arabské emiráty by mali byť poslednou súťažnou zastávkou Petra Sagana v tejto sezóne. Pôjde o štvoretapové preteky o okolí hlavného mesta Abú Zabí v dňoch 8.- 11. októbra.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy