Dakar prišiel o ďalšiu hviezdu, Španiel Sainz havaroval

Carlos Sainz
Carlos Sainz Foto: SITA/AP

TUPIZA 6. januára (WebNoviny.sk) – Tohtoročné púštne preteky Rely Dakar prišli o ďalšiu hviezdu, do piatkovej 5. etapy na území Bolívie neodštartuje španielsky matador Carlos Sainz.

Päťdesiatštyriročný víťaz prestížneho podujatia z roku 2010 vo štvrtok zničil svoj automobil Peugeot 3008 DKR. Niekoľkokrát sa s ním prevrátil a napokon skončil na dne rokliny. Madridský rodák nepríde na Dakare do cieľa po piaty raz za sebou, naposledy sa mu to podarilo v edícii 2011, keď obsadil 3. miesto.

Sainz bol účastníkom Rely Dakar desaťkrát, slávne preteky dokončil v štyroch prípadoch. Pred štvrtkovou etapou mu v priebežnom hodnotení patrila solídna druhá priečka s mankom 1:54 min na lídra.

V kategórii automobilov nepokračuje ani Yazeed Al-Rajhi zo Saudskej Arábie, ktorý priebežne figuroval na siedmej pozícii. Vo štvrtok nebola núdza o prekvapenie ani v triede motocyklov – austrálsky obhajca prvenstva Toby Price si pri páde zlomil ľavú stehennú kosť a jeho snahy o zopakovanie úspechu sa skončili.