Ďalšia medaila pre Slovensko, Metelka získal v Riu striebro

Jozef Metelka
Jozef Metelka získal pre Slovensko na paralympiáde v Riu ďalšiu medailu. Foto: facebook.com/SlovenskyParalympijskyVybor

RIO DE JANEIRO 9. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Jozef Metelka vybojoval pre Slovensko ďalšiu medailu na Hrách XV. paralympiády v brazílskom Riu de Janeiro.

Paralympiáda 2016

Tridsaťročný rodák z Piešťan na kilometri s pevným štartom na Olympijskom velodróme získal striebornú medailu. Nad jeho sily bol iba favorizovaný Brit Jody Cundy.

„Na štarte som stratil pár stotín sekundy a bol som z toho trochu rozhodený, prišiel som potom o ďalšie desatiny. Na zlato by mi to však ešte nestačilo. Moja hlavná disciplína ma čaká až v sobotu,“ povedal po svojej piatkovej súťaži Metelka, ktorého už v sobotu čakajú stíhacie preteky na 4 km.

Jozef Metelka krátko pred svojou paralympijskou premiérou oslávil okrúhlu tridsiatku (nar. 8. septembra 1986), ziskom medaily si teda pripravil pekný darček. „Dúfam, že je to len prvá časť narodeninového darčeka. Verím, že sa mi ešte aspoň raz podarí dostať sa na pódium,“ dodal.

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA
MUŽI

C4/5:

1 km s pevným štartom: 1. Jody Cundy (V. Brit.) 1:02,473 min, 2. Jozef Metelka (SR) 1:04,194, 3. Alfonso Cabello Llamas (Šp.) 1:04,494