Daniela Hantuchová postúpila v Charlestone do druhého kola

Daniela Hantuchová - Heather Watsonová
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová počas zápasu prvého kola Australian Open, v ktorom porazila britskú kvalifikantku Heather Watsonovú 7:5, 3:6, 6:3. Foto: SITA/AP

CHARLESTON 1. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Family Circle Cup v americkom Charlestone v Južnej Karolíne (dotácia 710 000 USD, zelená antuka vonku).

Tridsaťročná rodáčka z Popradu ako dvanásta nasadená hráčka zdolala v utorňajšom dueli 1. kola Američanku Shelby Rogersovú za 121 minút 7:5, 7:5. V boji o účasť v osemfinále nastúpi Hantuchová proti Grace Minovej z USA. Slovenka má už teraz istotu 30 bodov do príslušného rebríčka a šek na 4300 amerických dolárov.

Hantuchová v dueli proti 21-ročnej Rogersovej prehrávala v prvom sete 0:2, 2:4 aj 3:5, dokázala otočiť na 7:5. Úvod druhej časti jej naopak vyšiel, ale z 2:0 bolo zrazu nepriaznivých 2:5. Skúsená slovenská tenistka však opäť zabojovala a piatimi víťaznými hrami v rade napokon doviedla súboj do úspešného konca. Bol to jej prvý triumf v singli od 28. januára, odkedy ťahala sériu piatich prehier za sebou, aj vinou problémov s pravým kolenom.

Som veľmi šťastná z môjho prvého antukového víťazstva v tejto sezóne. O dnešný triumf som musela tvrdo bojovať v oboch setoch, v ktorých som prehrávala 3:5 a 2:5. Našťastie sa mi zápas proti Shelby podarilo otočiť. Charleston je pekné mesto, užívam si to tu,“ uviedla po postupe do 2. kola Daniela Hantuchová na svojom facebookovom profile.