Dejiny bundesligy sú prepísané, môže za to tento muž

Holandský futbalista Bas Dost priemerne skóroval v bundeslige každých 63 minút, stanovil tak rekord nemeckej I. ligy. Foto: SITA/AP

WOLFSBURG 3. marca (WEBNOVINY) – Holandský kanonier v službách nemeckého klubu VfL Wolfsburg Bas Dost je historicky najefektívnejší strelec v dejinách I. bundesligy.

Dvadsaťpäťročný rodák z Deventeru, ktorý dosiahol v tejto sezóne najvyššej nemeckej súťaže 2014/2015 trinásť presných zásahov, priemerne skóroval každých 63 minút, keďže má na svojom konte len 819 odohraných minút.

Doteraz bol v nemeckej I. bundeslige najefektívnejším strelcom peruánsky útočník Claudio Pizarro, ktorý v minulej sezóne v drese Bayernu Mníchov vsietil 10 presných zásahov, pričom na jeden gól potreboval odohrať 68 minút. Informácie pochádzajú z portálu televíznej stanice ESPN.

Dost dosiahol v kalendárnom roku 2015 už trinásť súťažných gólov. Pre porovnanie, najlepší futbalista sveta podľa FIFA Cristiano Ronaldo z Realu Madrid prekonal súperových brankárov v tomto roku doteraz sedemkrát. Iný hviezdny hráč Lionel Messi z katalánskeho veľkoklubu FC Barcelona má na svojom konte od začiatku roka 15 presných zásahov, odohral však oveľa viac duelov ako Dost, ktorý sa dvakrát strelecky presadil aj v januárovom prípravnom zápase proti Ajaxu Kapské Mesto (4:1).