Prešovčania uspeli v SEHA League, doma porazili Nový Sad

Tatran Prešov - Vojvodina Nový Sad
Zľava: Ivan Jovanovič z Nového Sadu, Viačeslav Sadovyj z Prešova a Danimir Čurkovič v zápase 9. kola SEHA GSS League medzi Tatranom Prešov a Vojvodinou Nový Sad. Prešov, 8. október 2015. Foto: SITA/Viktor Zamborský

PREŠOV 8. októbra (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov sa v aktuálnom týždni zatiaľ darí. Po úspechu v dohrávke 5. kola slovenskej extraligy proti HC Sporta Hlohovec (31:25) si úspešne počínali aj v stretnutí 9. kola 5. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/Gazprom League“, keď vo svojej Tatran handball aréne zdolali srbský RK Vojvodina Nový Sad presvedčivo 31:20 (15:9).

Hostia vyhrávali v úvode 1:0 a 2:1, ale potom už prevzali taktovku Prešovčania, ktorí ešte v 5. minúte otočili na 4:2 a svoj náskok do polčasovej prestávky natiahli na šesť gólov. Najmenší rozdiel v druhom dejstve bol v 34. minúte, keď sa Vojvodina dotiahla na 12:16.

Šarišania však kontrolovali vývoj, udržiavali si bezpečné vedenie, ktoré od stavu 24:19 v 52. minúte zvýšili do záverečného hvizdu až na konečných 31:20.

Generálka na sobotu, keď sa v Lige majstrov predstavia proti rovnakému súperovi, bola v ich podaní víťazná. Zásluhu na tom má aj krídelník Radoslav Antl, so 7 gólmi najlepší strelec Tatrana.

Zverenci Rastislava Trtíka majú po štyroch vystúpeniach na svojom konte 12 bodov, vďaka čomu sú v neúplnej tabuľke na 3. mieste. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví v nedeľu 25. 10., keď v rámci dohrávky 1. kola privíta o 18.00 h RK Borac m:tel Banja Luka z Bosny a Hercegoviny.

Výsledok – streda – SEHA Gazprom League 2015/2016 – 9. kolo:
Tatran Prešov (SR) – RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) 31:20 (15:9)

Najviac gólov: Antl 7/2, Sadovyj a Peskov po 6 – Pralica 4, Orbovič a Gugleta po 3

Pok. hody: 3/3 – 0, vylúčení: 5 – 6, rozhodovali: Andorka a Hucker (obaja Maď.)