Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

DISKUSIA K ČLÁNKU - späť na článok

Súd nezamietol žalobu na Billa Cosbyho za urážku na cti

Autor: SITA, 10. októbra 2015 16:24
Žalobu na amerického herca, ktorý v súčasnosti čelí viac než päťdesiatim obvineniam zo sexuálneho zneužitia, podali Tamara Green, Therese Serignese a Linda Traitz. Herec žiadal súd o jej zamietnutie.
Cosby Rodák z Philadelphie v súčasnosti čelí viac než päťdesiatim obvineniam zo sexuálneho zneužitia. Foto: archívne, SITA/ AP
BRATISLAVA 10. októbra (WebNoviny.sk) - Federálny súd v americkom štáte Massachusetts nevyhovel požiadavke herca Billa Cosbyho, aby zamietol žalobu za urážku na cti, ktorú naňho podali Tamara Green, Therese Serignese a Linda Traitz.

Trojica žien tvrdí, že ich 78-ročný predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) označil za klamárky po tom, ako ho obvinili zo sexuálneho zneužívania. Cosbyho právnici pred súdom argumentovali, že ich klient nikoho neurazil, jednoducho len bránil svoju povesť. Tieto argumenty však sudca Mark Mastroianni v piatok odmietol. O termíne pojednávania v súvislosti s prípadom však nerozhodol.


Odporúčame:

Údajné zneužitie modelky Billom Cosbym preveruje prokuratúra

Ďalšie tri ženy obvinili Cosbyho zo sexuálneho obťažovania

Cosbymu odobrali dve americké univerzity čestné tituly

Cosby bude vypovedať pod prísahou, mal obťažovať 15-ročnú

Cosby podával ženám sedatíva na zvýšenie sexuálneho apetítuRodák z Philadelphie v súčasnosti čelí viac než päťdesiatim obvineniam zo sexuálneho zneužitia, pričom okrem spomínaných troch žien ho zažalovala aj Judy Huth. Prokuratúra Cosbyho v jej prípade, ako aj v ďalších, neobvinila, pretože prípad sa mal stať príliš dávno, čím prekročil premlčaciu lehotu pre zločin aj priestupok.

Huth však aj tak naňho podala žalobu za sexuálne obťažovanie, pričom uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Kalifornské zákony umožňujú podať žalobu do troch rokov po tom, ako obeť sexuálneho zločinu zistí, že utrpela ujmu. V súvislosti s týmto prípadom Cosby vypovedal pred súdom 9. októbra. Okrem toho ho zažalovala aj modelka Chloe Goins, podľa ktorej jej Cosby v roku 2008 hodil do pitia sedatíva a následne ju zneužil.

William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents the Cosnarati: State of Emergency (2009).» späť na článok

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety