Slovan v šlágri úvodu jari zvíťazil na trávniku AS Trenčín

AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Sprava: Mitchell Schet z AS Trenčín a Vasileios Pliatsikas z ŠK Slovan Bratislava počas 20. kola jarnej časti Fortuna ligy 2015/2016 v zápase medzi AS Trenčín a ŠK Slovan Bratislava. Trenčín, 27. február 2016. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 27. februára (WebNoviny.sk) – Šláger úvodu futbalovej jari na Slovensku vyznel pre hráčov Slovana Bratislava. „Belasí“ v sobotu popoludní v rámci 20. kola Fortuna ligy v Trenčíne zdolali hráčov domáceho AS 2:0, keď o výsledku rozhodli už v prvom polčase.

V 8. min si po chybe domácich na prihrávku Róberta Vitteka nabehol František Kubík a pomedzi nohy brankára Igora Šemrinca otvoril skóre. Štyri minúty pred koncom prvého dejstva sa zasa individuálne zaskvel maďarský reprezentant Tamás Priskin. Vo vnútri šestnástky sa elegantne zbavil Petra Kleščíka a ľavačkou obstrelil Šemrinca – 0:2. Toto skóre sa už do konca stretnutia napriek snahe domácich nezmenilo.

Slovan predviedol v Trenčíne takticky vyspelý a kolektívny výkon, ktorý mu stačil na dôležité 3 body, hoci na rohové kopci domáci dominovali 12:0. Pre obhajcov titulu Trenčanov je to len druhá prehra v tomto súťažnom ročníku, slovanisti si pripísali trináste víťazstvo a náskok AS na čele tabuľky skorigovali zo 7 na 4 body. Uchovali si teda reálne šancu na zisk majstrovského titulu.

Fortuna liga – jarná časť ročníka 2015/2016 – 20. kolo – sobota:

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)

Góly: 8. F. Kubík, 41. Priskin, ŽK: 28. Schet, 79. M. Šulek – 85. Milinkovič, rozhodovali: Sedlák – Brendza, D. Hrčka

AS Trenčín: Šemrinec – M. Šulek, Kleščík, Udeh (46. Lawrence), Madu Kingsley – Koolwijk – Guba (46. Maierhofer), Rabiu, Bero, Schet (57. Kalu) – Van Kessel

Slovan: Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Zreľák – Simovič, De Kamps (64. Scott) – Priskin, F. Kubík (73. Savičevič), Milinkovič – Vittek (82. Crnkič)

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili na trávniku nováčika MFK Zemplín Michalovce 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 57. min David Depetris. Argentínsky bývalý kanonier Trenčína, ktorý má aj slovenské občianstvo, dorazil do siete loptu vyrazenú brankárom domácich Mariánom Kelemenom.

Bola to jediná väčšia šanca hostí v zápase a Trnavčania ju využili. Zároveň tým odplatili Michalovčanom šokujúcu septembrovú domácu prehru 0:1. Zemplínčanov môžu mrzieť najmä dve veľké šance v prvom polčase, ktoré mali Martin Koscelník a Michal Hamuľak. Stretnutie sa hralo pred vyše 4000 divákmi.

MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)

Gól: 57. Depetris, ŽK: 13. Vernon de Marco – 10. A. Kadlec, 44. Schranz, 81. Čonka, rozhodovali: Marhefka – Hancko, Lieskovský, 4135 divákov

Michalovce: Kelemen – Marcos Pérez, Vernon de Marco, Chubutia, Sviarčinskij (82. Bayón) – Grič, T. Sedlák (66. Savvidis), Kunca (67. L. Tóth), Lukič, Koscelník – Hamuľak

Trnava: Kamenár – A. Kadlec, Martin Tóth, Horník, Čonka – Jež (89. Bello), Baéz – Schranz, Halilovič (73. També), Mikovič – Depetris (85. L. Mihálik)

Góly skúsených hráčov Mareka Saparu a Miloša Lačného rozhodli o víťazstve futbalistov Ružomberka na trávniku Zlatých Moraviec. V 49. min Lačný zužitkoval centrovanú loptu Michala Faška na úvodný gól zápasu. O 19 minút neskôr exreprezentant Sapara z priameho kopu dal výsledku konečnú podobu – 0:2. V domácom drese sa nepresadil topkanonier jesene Léandre Gael Tawamba Kana.

Oba tímy boli pred zápasom susedmi v tabuľke na deviatom a ôsmom mieste, po ňom si Liptáci polepšia – posunú sa pred Seničanov na 7. priečku. Zverenci Ladislava Pecka majú v jarnej časti vyššie ambície ako len pohyb v bezpečných vodách stredu tabuľky.

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 0:2 (0:0)

Góly: 49. Lačný, 68. Sapara, ŽK: 83. M. Kuzma – 15. J. Maslo, 43. Faško, 80. Zošák, rozhodovali: Valášek – Slyško, Pozor, 876 divákov

Zlaté Moravce: P. Kováč – Majkič, Pintér, Jhonnes Marques de Souza, Kupec – M. Perišič, D. Školník, Bariš (69. M. Kuzma), Orávik (75. F. Bamba), Rejdovian (60. Slančík) – Tawamba Kana

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, A. Rosa, Boszorád – Sapara (73. Ďubek), M. Nagy – Gál-Andrezly, Zošák, Faško (61. A. Kučera) – Lačný (82. Jakubko)

Do boja o záchranu namočení futbalisti Podbrezovej začali súťažnú jar úspešne. Na domácom trávniku v sobotu zdolali hostí zo Senice 1:0.

Tri body im priniesla doslova posledná akcia zápasu, keď sa v siedmej minúte nadstaveného času ľavačkou do lopty oprel argentínsky legionár Pablo Podio a volejom spoza šestnástky rozhodol o tom, že tri body zostanú na Horehroní.

Podbrezovčania vďaka štvrtému víťazstvu v sezóne poskočili v tabuľke z jedenástej na desiatu priečku pred Michalovčanov. Seničania klesli zo siedmej na ôsmu pozíciu.

ZŠ Šport Podbrezová – FK Senica 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ Podio, ŽK: 31. Kostelný, 75. Turňa – 24. Leško, 78. Hladík, 90.+ Morong, 90.+ Čunta, rozhodovali: Chmura – Vorel, P. Kováč, 1112 divákov

Podbrezová: M. Kuciak – L. Djordjevič, Kostelný, Krivák, Turňa – Kochan, P. Vajda, Podio, Peševski (71. R. Duda) – Rendla, Šafranko (85. Sabler)

Senica: Šulla – Čunta, Mehremič, P. Pavlík, Kontár – Hušek – Hladík, Morong (90.+ Komara), Hromada (60. Klec), Šmehyl (84. J. Dolný) – Leško