Žilina opäť prehrala s nováčikom, tentokrát s Michalovcami

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce
Zľava: Obranca Perez Marcos Calero z MFK Zemplín Michalovce a záložník Filip Hlohovský z MŠK Žilina počas 22. kola jarnej časti Fortuna ligy ročníka 2015/2016 medzi MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce. Žilina, 4. marec 2016. Foto: SITA/Milo Fabian

ŽILINA 4. marca (WebNoviny.sk) – Tréner MFK Zemplín Michalovce Stanislav Griga nebol po piatkovom dueli 22. kola futbalovej Fortuna ligy 2015/2016 na trávniku MŠK Žilina spokojný s výkonom svojich zverencov napriek pomerne prekvapujúcemu triumfu 3:2. „Šošoni“ v prvom polčase dvakrát viedli po hlavičkách kapitána Jakuba Paura a Denisa Vavra, hostia dokázali zakaždým odpovedať zásluhou Martina Koscelníka a Nikolu Lukiča.

„Odohrali sme veľmi zlý prvý polčas. Mali sme nevydarený vstup do stretnutia. Nedostatočne sme sa hýbali, hráči boli všade neskoro, čo som im aj vyčítal. Napriek tomu, že sme predviedli najhorší polčas, odkedy som v Michalovciach, dokázali sme v ňom streliť dva góly,“ vyhlásil Griga po stretnutí pre televíziu Arena Sport.

Dôležitý je výsledok

Michalovce zaznamenali iba druhé ligové víťazstvo v prebiehajúcej sezóne mimo svojho štadióna. Na jeseň triumfovali najtesnejším rozdielom 1:0 v Trnave. Tri body pod Dubňom zariadil svojím druhým gólom v zápase srbský legionár Lukič.

„Dôležitý je výsledok. Odnášame si zo Žiliny tri body, čo je pre Michalovce super. V domácom tíme bolo cítiť neúčasť Viktora Pečovského. Som rád, že sme vonku strelili tri góly, proti Žiline sa to nepodarí každý týždeň,“ doplnil 54-ročný Griga, ktorý od zimného príchodu na lavičku Zemplínčanov dosiahol s nováčikom premiérový ligový triumf, zhodou okolností vo svojom rodnom meste.

Guľa svojim neuprel snahu

Domáci kormidelník Adrián Guľa vyhlásil, že žilinským hráčom nemožno uprieť snahu, niektoré situácie však mali riešiť inak. Úradujúci vicemajster nebodoval v úvodných dvoch jarných dueloch. Nestačil na oboch nováčikov, keď pred týždňom prehral v Skalici (0:1).

„V prvom polčase sme boli kompaktní, ale celkom slušný výkon sme znegovali zlou hrou v defenzíve. Niektoré situácie sme mali riešiť lepšie. Súper nebol poriadne pri našej bránke a dal dva góly. V druhom polčase po odchode Bénesa sa z našich radov vytratila istota a stabilita. Chlapci sa síce snažili, ale niekedy to proti dobre organizovanému protivníkovi nestačí,“ skonštatoval po zápase Adrián Guľa.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 22. kolo – piatok:

MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 2:3 (2:2)

Góly: 18. Paur, 23. Vavro – 44. a 60. Lukič, 21. Koscelník, ŽK: 11. Bénes, 58. Mazáň, 83. Vavro – 26. Chubutia, 48. Votinov, 69. Koscelník, rozhodovali: Glova – Hancko, Pozor, 1079 divákov

Žilina: Volešák – Šušolík (70. Mbah), Vavro, T. Hučko, Mazáň – Haskič, Michlík (86. Vallo), Bénes (60. Škvarka) – Špalek, Paur, Hlohovský

Michalovce: Kelemen – Marcos Pérez, Podhorin, Chubutia, Sverčinskij – Grič, T. Sedlák – K. Savvidis (46. Kunca), Lukič (78. Bayón), Koscelník (88. Hamuľak) – Votinov

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po piatkovom súboji 22. kola:

1. AS Trenčín 20 15 3 2 43:16 48

2. ŠK Slovan Bratislava 20 13 5 2 31:14 44

3. Spartak Myjava 21 11 3 7 27:26 36

4. MŠK Žilina 21 10 3 8 41:29 33

5. DAC 1904 Dunajská Streda 21 9 5 7 29:23 32

6. FC Spartak Trnava 21 9 5 7 25:24 32

7. MFK Ružomberok 21 8 6 7 28:27 30

8. FK Senica 21 7 5 9 24:29 26