Velez-Zuzulová a Adam Žampa sú majstrami SR v slalome

Veronika Velez Zuzulová
Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová počas prvého kola slalomu Svetového pohára vo švajčiarskej Crans Montane Foto: SITA/AP

JASNÁ 8. marca (WebNoviny.sk) – Medzinárodnými majstrami Slovenska v slalome sa v utorok v Jasnej stali najväčší favoriti Veronika Velez-Zuzulová a Adam Žampa.

Na časti majstrovskej trate, kde sa v uplynulých dňoch jazdil Svetový pohár žien, Velez-Zuzulová dominovala s veľkým náskokom 2,11 s pred svojou mladšou kolegyňou zo slalomovej špičky SP Petrou Vlhovou. Získala svoj siedmy domáci slalomový titul.

Bronzovú medailu si vyjazdila účastníčka nedávnych zimných olympijských hier mládeže v Lillehammeri Tereza Jančová (+7,86). Ešte nie 17-ročná pretekárka LK Levoča skončila v celkovom poradí až ôsma, keďže pred ňou sa umiestnilo päť skúsenejších českých slalomárok.

Adam zampa

Medzi mužmi si Adam Žampa zaistil piaty domáci slalomový titul s náskokom 98 stotín sekundy pred Matejom Falatom, ktorý tiež má skúsenosti s pretekmi Svetového pohára. Bronzovú medailu si vyjazdil Martin Hyška (+1,74). V oboch kategóriách sa predstavilo vyše 100 pretekárov z 10 krajín.

„Boli to pre mňa asi najťažšie preteky v rámci majstrovstiev Slovenska, lebo Peťa pred troma rokmi ešte nelyžovala tak dobre ako teraz. Bol to aj vhodný tréning pred finále Svetového pohára v Sankt Moritzi. Trať bola výborne pripravená, ľadová, čiže som maximálne spokojná,“ uviedla Veronika Velez-Zuzulová, tretia žena nedeľňajšieho slalomu SP žien v Jasnej.

Adam Žampa pri hodnotení pretekov použil iný superlatív ako Veronika. „Boli to asi najlepšie majstrovstvá Slovenska, ktoré som zažil ako pretekár. Výborná organizácia, pomerne veľa ľudí pri trati a aj slávnostné vyhodnotenie malo úroveň a nie ako viackrát v minulosti, keď sa to urobilo iba narýchlo na svahu. Trať bola kvalitne pripravená. Aj keď to bol trochu kratší slalom, každé víťazstvo si vážim. K Jasnej mám pekný vzťah, keďže som tu vyhral svoje prvé preteky v Európskom pohári.“

Výsledky:

Slalom – ženy (MSR): 1. Veronika Velez-Zuzulová (LO SKI-ZU Bratislava) 1:20,75 min, 2. Petra Vlhová (Ski Team Vlha Liptov) +2,11, 3. Tereza Jančová (LK Levoča) +7,86, 4. Katarína Miklošová (Ski Club Plejsy) +9,82, 5. Soňa Moravčíková (KĽŠ Kryha Bratislava) +9,88

Slalom – ženy (celkové poradie): 1. Veronika Velez-Zuzulová 1:20,75 min, 2. Petra Vlhová (obe SR) +2,11, 3. Martina Dubovská +2,93, 4. Tereza Knochová +4,88, 5. Veronika Čamková (všetky ČR) +5,30

Slalom – muži (MSR): 1. Adam Žampa (VŠC Dukla Banská Bystrica) 1:22,69 min, 2. Matej Falat (SAK Drienica – Lysá) +0,98, 3. Martin Hyška (HLK Humenné) +1,74, 4. Matej Kutlík (ŠK Kubínska Hoľa) +3,74, 5. Andreas Žampa (VŠC Dukla Banská Bystrica) +4,08

Slalom – muži (celkové poradie): 1. Adam Žampa (VŠC Dukla Banská Bystrica) 1:22,69 min, 2. Matej Falat (SAK Drienica – Lysá) +0,98, 3. Martin Hyška (HLK Humenné) +1,74, 4. Adam Chrapek (Poľ.) +2,49, 5. Dan Paulus (ČR) +3,36

Viac k osobe Adam ŽampaAndreas ŽampaMatej FalatPetra VlhováSoňa MoravčíkováVeronika Velez-Zuzulová