BMC Racing ovládlo časovku, Saganov tím bol štvrtý

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet s tímom BMC Racing vyhral časovku tímov na pretekoch Tirreno-Adriatico. Foto: SITA/AP

LIDO DI CAMAIORE 9. marca (WebNoviny.sk) – Jazdci tímu BMC Racing sa stali víťazmi stredajšej 1. etapy na cyklistických pretekoch WorldTour Tirreno-Adriatico, ktorou bola tímová časovka na 22,7 km v Lido di Camaiore.

Zostava Greg van Avermaet, Manuel Quinziato, Taylor Phinney, Daniel Oss, Jean-Pierre Drucker, Alessandro de Marchi, Damiano Caruso a Tejay van Garderen zvládla rovinatú trať za 23:55 min, v cieli bola o dve sekundy skôr ako formácia belgického zoskupenia Etixx-QuickStep na čele s Tonym Martinom.

Tretí s odstupom ďalších siedmich sekúnd skončil francúzsky tím FDJ. Slovenský majster sveta Peter Sagan obsadil so svojím Tinkoffom štvrtú priečku, cyklisti ruského tímu mali na víťaza manko 11 sekúnd. Do dresu lídra pretekov sa do štvrtkovej druhej etapy, ktorá by mohla vyhovovať aj 26-ročnému Žilinčanovi Petrovi Saganovi, oblečie domáci Daniel Oss.

Výsledky – Tirreno-Adriatico 2016:

1. etapa (Lido di Camaiore – Lido di Camaiore, tímová časovka na 22,7 km): 1. BMC Racing (Van Avermaet, Quinziato, Phinney, Oss, Drucker, De Marchi, D. Caruso, Van Garderen) 23:55 min, 2. Etixx-QuickStep +2 s, 3. FDJ +9, 4. Tinkoff (Petrov, Kreuziger, Gatto, Bodnar, Boaro, Blythe, Bennati, Peter Sagan) +11, 5. IAM Cycling +12, 6. Astana +15

Poradie po 1. etape: 1. Daniel Oss (Tal.) 23:55 min, 2. Tejay van Garderen (USA), 3. Greg van Avermaet (Belg.), 4. Taylor Phinney (USA), 5. Manuel Quinziato, 6. Damiano Caruso (obaja Tal.) všetci BMC Racing všetci rovnaký čas