Košice začali play-off výhrou, Hunov hetrik Žiline nestačil

HC Košice - MHC Martin
Zľava: Miroslav Jáchym z Martina, Peter Bartoš z Košíc a Michal Dzubina z Martina počas 1. zápasu štvrťfinále play - off slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 medzi HC Košice - MHC Martin. Košice, 11. marec 2016. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 11. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Košice zvíťazili nad hráčmi MHC Martin 4:1 v piatkovom domácom prvom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 1:0.

Víťazi základnej časti ročníka 2015/2016 sa ujali vedenia v 6. min, domácich fanúšikov potešil Peter Boltun. Hostia o dve minúty odpovedali presným zásahom Filipa Surovku, no ešte do prvej prestávky vrátil Košiciam jednogólový náskok Eduard Šedivý.

V druhej časti hry upokojil „oceliarov“ Gabriel Spilar a štyri minúty pred koncom spečatil výsledok košický útočník Richard Jenčík. Druhý súboj série je na programe v sobotu opäť od 17.00 h v Košiciach.

Hokej – Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 – štvrťfinále – prvé zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá) – piatok:

HC Košice – MHC Martin 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) – stav série 1:0

Góly: 6. Boltun (Deyl, Cebák), 11. E. Šedivý (Deyl, R. Jenčík), 28. Spilar (Cebák), 56. R. Jenčík (Spilar) – 8. Surovka (Cipulis, Galamboš)

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Snášel – Gajan, Smrek, 3603 divákov

Košice: Halász – Deyl, M. Dudáš, E. Šedivý, Cebák, P. Mikuš, Jankovič, Matúš Chovan, Macejko – P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar – Hrnka, Suja, Bicek – Tibor Varga, Češík, Šoltés – Boltun, Milý, Hričina

Martin: Dzubina – J. Tabaček, Rusina, Jáchym, M. Dvořák, Matejka, J. Dlouhý, Tomáš Varga, Trávniček – Cipulis, Galamboš, Surovka – Jass, Sprukts, Pokrivčák – Kabáč, Murček, F. Nemček – Poliaček, Dírer, Uhrík

Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad hráčmi MsHK DOXXbet Žilina 4:3 po predĺžení a v sérii vedú 1:0. Nitrania po II. tretine prehrávali 1:2, v treťom dejstve dokázali aspoň vyrovnať a vynútiť si predĺženie. V 64. min rozhodol Henrich Ručkay o tom, že cenné úvodné víťazstvo zostalo pod Zoborom.

Hosťom nezabezpečil úspech ani hetrik Róberta Hunu. Obe mužstvá boli nevídane efektívne v presilovkách – v početných výhodách padlo všetkých šesť gólov v riadnom hracom čase. Druhý súboj série je na programe v sobotu opäť od 17.00 h v Nitre.

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 4:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 – 1:0) – stav série 1:0

Góly: 29. P. König (J. Štefanka, Stloukal), 42. M. Slovák (Podhradský, Ordzovenský), 51. Milam (Laliberté, M. Slovák), 64. H. Ručkay (Baker, Kutálek) – 32. Róbert Huna (D. Brejčák, M. Zaťko), 38. Róbert Huna (D. Brejčák), 55. Róbert Huna (Konečný, Š. Novotný)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 3:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lauff – Korba, Rovenský, 3058

Nitra: M. Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Milo, Baker, E. Piačka, P. König – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, H. Ručkay – Stloukal, J. Štefanka, Macík – Bajtek, Bene, Pupák

Žilina: T. Tomek – M. Zaťko, D. Brejčák, Kurali, Homer, Makovský, M. Leško, E. Švec, Mendrej – Š. Novotný, Róbert Huna, Konečný – Stupka, V. Škoda, L. Handlovský – Drevenák, Ježek, Valášek – Ondruš, Dominik Rehák, Rogoň