Žilina vyradila v pohári DAC, postúpili aj 'ruža' a Slovan

MŠK Žilina - FC DAC 1904 Dunajská Streda
Zľava: Stredopoliar Peter Štepanovský z FC DAC 1904 Dunajská Streda a obranca Martin Králik z MŠK Žilina počas zápasu štvrťfinále Slovnaft Cup medzi MŠK Žilina - FC DAC 1904 Dunajská Streda. Žilina, 15. marec 2016. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 15. marca (WebNoviny.sk) – Presvedčivým víťazstvom domácej Žiliny 3:0 sa skončil utorňajší štvrťfinálový zápas slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cupu proti Dunajskej Strede.

Skóre duelu otvoril v 33. min Nikolas Špalek, po zmene strán zvýraznili náskok „šošonov“ Jakub Paur a Denis Vavro. V žilinskom drese si premiéru odkrútil argentínsky stredopoliar Iván Santiago Díaz. Okrem MŠK sú v semifinále už aj Slovan Bratislava a MFK Ružomberok.

Futbal – Slovnaft Cup 2015/2016 – štvrťfinále – utorok (hralo sa na jeden zápas):

MŠK Žilina – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)

– do semifinále postúpil MŠK Žilina

Góly: 33. Špalek, 64. Paur, 80. Vavro, ŽK: 61. M. Ljubičič, 63. Kwin, 72. Brašeň, 86. Sarr (všetci Dunajská Streda), rozhodovali: J. Straka – Benko, Jenčura, 792 divákov

Žilina: Volešák – Špalek (90.+ Letič), Vavro, Králik, Mazáň – I. Díaz – Michlík, Škvarka, Paur (83. Vallo), Hlohovský (87. Hancko) – Puček

Dunajská Streda: Tujvel – Brašeň, Ľ. Michalík, Kwin, Davis – M. Ljubičič – Štepanovský (55. R. Polievka), V. Horváth (61. B. Lupták), Sarr, Pačinda (74. A. Meszároš) – Stephens

„Belasí“ v utorňajšom štvrťfinálovom zápase hrali v Senici s domácim FK 1:1, v rozstrele zo značky pokutového kopu uspeli 4:3. Hostia v riadnom hracom čase museli doťahovať jednogólové manko, po štvrťhodine hry sa presadil domáci Jakub Hromada. Krátko pred koncom I. polčasu stanovil na 1:1 Tamás Priskin.

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1), v rozstrele zo značky pok. kopu: 3:4

– do semifinále postúpil ŠK Slovan Bratislava

Góly: 15. Hromada – 44. Priskin, ŽK: 8. Kontár, 45.+ Hromada, 75. Klec, 90. Šulla – 30. Pliatsikas, 69. Savičevič, rozhodovali: Leško – Vorel, Ádám, 963 divákov

Senica: Šulla – Hladík, P. Pavlík, Hušek – Šmehyl, Kontár (90. Krč), Dolný, Hromada, Mehremič – D. Leško, Morong (55. Klec)

Slovan: J. Mucha ml. – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný – Scott (46. Simovič), De Kamps – Milinkovič (77. Vittek), V. Savičevič, F. Kubík (34. F. Oršula) – Priskin

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v Zlatých Moravciach 2:1. Skóre duelu otvoril v 11. min z pokutového kopu Tomáš Ďubek, za domácich vyrovnal v 28. min Fabián Slančík. Rozdielový presný zásah dosiahol kanonier Liptákov Miloš Lačný ešte pred odchodom do kabín na polčasovú prestávku.

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 1:2 (1:2)

– do semifinále postúpil MFK Ružomberok

Góly: 28. Slančík – 11. Ďubek (z pok. kopu), 39. Lačný, ŽK: 10. Jhonnes Marques de Souza, 44. Gešnábel, 87. D. Školnik – 37. Rosa, 45.+ Faško, 64. Gerát, ČK: 88. D. Školnik (Zlaté Moravce) po druhej ŽK, rozhodovali: Smolák – Somoláni, Petríček, 423 divákov

Zlaté Moravce: P. Kováč – Majkič, Tipurič, Jhonnes Marques de Souza, Kupec – Karlík (66. D. Školnik) – Gešnábel (83. Bamba), Tawamba, M. Perišič, Slančík – Cebara (66. Krznarič)

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád – M. Nagy, Ďubek (73. Sapara) – Zošák, Faško (53. Gerát), Gál-Andrezly (87. A. Kučera) – Lačný