Marcus Rashford
Marcus Rashford z Manchestru United prekonáva brankára Manchestru City Joea Harta počas zápasu 31. kola Premier League, v ktorom 'červení diabli' vyhrali 1:0. Manchester, 20. marec 2016. Foto: SITA/AP

LONDÝN 20. marca (WebNoviny.sk) – Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel prvý raz v tomto roku zasiahol do stretnutia seniorského mužstva anglického FC Liverpool, napriek sľubnému vývoju duelu sa nepokon netešil z víťazstva.

Ďalšie výsledky 31. kola Premier League:

Škrtel, ktorý sa vracia do akcie po štvrťročnej odmlke pre zranenie zadného stehenného svalu, sa nezmestil do základnej jedenástky nemeckého kouča FC Liverpool Jürgena Kloppa na nedeľňajší zápas 31. kola Premier League na pôde FC Southampton, príležitosť však dostal po zmene strán. Stopérsku dvojicu hostí tvorili od úvodného výkopu Chorvát Dejan Lovren a Francúz Mamadou Sakho. Ihneď po prestávke za stavu 2:0 pre LFC Škrtel nahradil Lovrena, ktorý v 25. min dostal žltú kartu.

Tridsaťjedenročný slovenský obranca svojho kolegu napodobnil po štyroch minútach na ihrisku, rozhodca ho napomenul kartou rovnakej farby za faul v pokutovom území, nariadený pokutový kop však domáci nepremenili. Nemuselo ich to však mrzieť, v 64. min strelili kontaktný gól a v záverečnej desaťminútovke zavŕšili obrat na konečných 3:2. Škrtel utrpel indispozíciu 20. decembra pri ligovej prehre „The Reds“ 0:3 na trávniku Watfordu. Nedávno si dva razy zahral za rezervný tím z Anfield Road na obnovenie zápasovej praxe.

Manchesterské derby medzi City a United vyznelo v prospech „červených diablov“, ktorí zvíťazili na Etihad Stadium 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 16. min talentovaný Marcus Rashford. Tottenham Hotspur potvrdil úlohu favorita a doma zdolal nováčika z Bournemouthu 3:0. Dva presné zásahy dosiahol Harry Kane, ktorý sa zároveň s 21 gólmi dostal na čelo kanonierov Premier League.