Druhé finále Západnej konferencie opäť vyhral CSKA

Slovan Bratislava - CSKA Moskva
Hráči CSKA Moskva počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 24. marca (WebNoviny.sk) – Hráči CSKA Moskva sú opäť o čosi bližšie k postupu do finále Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Vo štvrtok na domácom ľade opäť uspeli proti SKA Petrohrad, keď silného súpera zdolali 3:2, a vo finále Západnej konferencie vedú 2:0.

Triumf rozdielom jedného gólu sa pre moskovských hokejistov nerodil ľahko. Hostia otvorili skóre po desiatich minútach prvého dejstva, postaral sa o to útočník Steve Moses. CSKA odpovedal gólom Geoffa Platta v tretej tretine.

Petrohrad sa dostal do vedenia 2:1, keď sa presadil Koskiranta. O obrat sa v posledných ôsmich minútach tretej tretiny postarali druhým zásahom Platt a následne najväčšia hviezda domácich – Alexander Radulov v presilovej hre.

Tretí zápas tejto série je na programe v sobotu o 15.00 h SEČ na petrohradskom ľade.

Výsledok štvrtkového druhého duelu finále Západnej konferencie KHL (hrá sa na štyri víťazstvá):
CSKA Moskva – SKA Petrohrad 3:2 (0:0, 0:1, 3:1) – stav série 2:0

Góly: 44. a 53. Platt, 57. A. Radulov – 30. Moses, 49. Koskiranta