Slovan
Sprava: Jeff Taffe a Jonathan Cheecgoo z HC Slovan Bratislava a Petr Kukal z Avtomobilist Jekaterinburg počas hokejového zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg. Bratislava, 11. január 2017. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) – Hráči HC Slovan Bratislava zvíťazili 3:2 po predĺžení nad hokejistami Avtomobilistu Jekaterinburg v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). „Belasí“ z ostatných troch zápasov vyhrali dva.

Zverenci trénera Miloša Říhu dostali prvý gól už v 67. sekunde, hostia pridali druhý presný zásah v 26. min v početnej výhode. V 50. min skorigoval Skalický a v poslednej minúte zariadil predĺženie Kyle Chipchura. V predĺžení rozhodol o triumfe Slovana Jeff Taffe.

Slovan má po 48 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 63 bodov (skóre 111:137) a na postupové priečky do play-off má aktuálne odstup 9 bodov. Najbližšie sa „belasí“ predstavia v piatok 13. januára o 19.00 h opäť pred vlastnými fanúšikmi proti Barysu Astana.

HC Slovan Bratislava – Avtomobilist Jekaterinburg 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)

Góly: 50. Skalický (Lušňák, Rosandič), 60. Chipchura (Taffe), 63. Taffe (Cheechoo) – 2. Golyšev (Simakov, Alexej Vasilevskij), 26. A. Garejev (Alexej Vasilevskij, Čajkovský)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: 56. Golyšev (Jekaterinburg) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Ščeňov – Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), 7624 divákov

Slovan: Brust – Sersen, Marek Ďaloga, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, M. Rosandič – M. Sukeľ, Taffe, Cheechoo – V. Nedorost, Sádecký, Jeglič – Musatov, T. Surový, Chipchura – Skalický, Lušňák, A. Šťastný – od 35. min Halama

Jekaterinburg: Sochackij – Čajkovský, Alexej Vasilevskij, Timašov, Ščitov, Žuravľov, Turbin, Ščemerov, Kivistö – Simakov, Romanov, Golyšev – A. Michnov, Koukal, A. Garejev – Moňa, Torčeňuk, Ivašov – Buchtele, Tičar, Čistov

Miloš Říha (tréner Slovana): „Vstúpili sme do duelu nešťastne, ale utvárali sme si šance. Súper získal vedenie po našej hrubej chybe. Do tretej časti sme išli s tým, že chceme vyhrať, to sa mi na hráčoch páčilo. Robili sme všetko, aby sa nám to podarilo. Prišli sme o Václava Nedorosta a Mareka Ďalogu, sú to kľúčoví hokejisti a budeme ich musieť nahradiť v zostave ďalšími hráčmi. Škoda, že sme prvý gól nedali skôr, mohli sme získať tri body a nie dva.“

Vladimir Krikunov (tréner Jekaterinburgu): „Je veľmi ťažko hodnotiť takýto duel. Veľká škoda, že sme vedenie neudržali do konca. Náš hráč dostal vyšší trest, ale pozreli sme si záznam a nemal ho dostať, bolo to čisté a rozhodcovia sa pomýlili.“

Pavol Skalický (útočník Slovana): „Nezačali sme dobre. Hrali sme zle, no počas prestávky sme si povedali, že musíme dať rýchly gól a potom to otočíme. Som rád, že sme to zvládli. Konečne to tam padlo aj mne a dúfam, že sa to zlepší a budem platný pre tím.“

Slovan v stredajšom súboji veľmi rýchlo prehrával – v úvode druhej minúty Golyšev nahodil puk do bránkoviska domácich a ten sa od korčule obrancu Švarného odrazil za Brusta. V 6. min mali „belasí“ šance na vyrovnanie, no Cheechoo ani Taffe neuspeli v mikrosúboji s gólmanom Sochackým. V záverečných sekundách prvej dvadsaťminútovky pred Brustom dobiedzal Ivašov, ale trafil iba do žŕdky.

V úvode druhej tretiny prišla séria vylúčení a Avtomobilist v 26. min v presilovke poslal do dvojgólového vedenia Garejev strelou švihom spomedzi kruhov – 0:2. Možnosť skorigovať v 34. min nevyužil kapitán Sersen strelou z ľavého kruhu.

III. tretina a predĺženie

V polovici tretej časti rozjasal bratislavské tribúny gól Skalického, ktorý tečoval tvrdú strelu Lušňáka z prvého kruhu. V 56. min hosťujúci Golyšev dostal trest do konca duelu za zákrok na V. Nedorosta, ktorého z ľadovej plochy transportovali na nosidlách a pravdepodobne putoval priamo do nemocnice. Slovan hral presilovku do konca duelu a 37 sekúnd pred sirénou vyrovnal Chipchura.

V predĺžení druhý bod pre Slovan zariadil Taffe po rýchlom prieniku do útočného pásma.