Bratia Bryanovci predviedli na Turnaji majstrov skvelý obrat

Bob a Mike Bryanovci šokovali prehrou
Americkí tenisti Bob a Mike Bryanovci v 1. kole deblovej súťaže na podujatí ATP World Tour 500 Rakuten Japan Open Tennis Championships v japonskom Tokiu šokujúco prehrali. Foto: SITA/AP

LONDÝN 12. novembra (WEBNOVINY) – Poľský tenista Lukasz Kubot a Švéd Robert Lindstedt nasadení ako ôsmi zvíťazili v záverečnom druhom stretnutí stredajšieho programu štvorhry na koncosezónnom tenisovom šampionáte Barclays ATP World Tour Finals v Londýne v základnej A-skupine nad Rakúšanom Alexandrom Peyom a Brazílčanom Brunom Soaresom, trojkami deblovej sekcie podujatia, za 85 minút 6:4, 3:6, 10:6 (zápasový tajbrejk). Zabezpečili si tým postup do sobotňajšieho semifinále.

V tzv. supertajbrejku unikli Kubot a Lindstedt na komfortných 5:0. Peya a Soares síce znížili na 2:5 aj 4:7, stále však zaostávali o dvojitý minibrejk. Polovicu tohto manka zmazali bodom na 5:8 a potom pri vlastnom servise upravili na 6:8, lenže súperi si utvorili tri mečbalové šance v rade a zužitkovali hneď prvú.

Bryanovci predviedli skvelý obrat

O druhú miestenku z tejto skupiny do vyraďovacej fázy budú v priamom súboji v piatok hrať práve Peya a Soares proti americkým bratom Bobovi a Mikovi Bryanovcom.

Už istí lídri príslušného koncoročného renkingu si popoludní poradili s Holanďanom Jeanom-Julienom Rojerom a Rumunom Horiom Tecauom nasadenými ako piatymi za 93 minút tesne 6:7 (4), 6:3, 10:6 (zápasový tajbrejk). Posledná spomenutá dvojice teraz prišla o nádej na postup.

Obrazom: Berdych v stredu zničil Čiliča, Djokovič dal Wawrinkovi „kanára“

Favorizovaní Bryanovci pykali v úvodnom sete za to, že premrhali náskok 4:2 na gemy. V druhom dejstve predviedli obrat z 1:3 a v neskoršom tzv. supertajbrejku sa dostali z 0:4 aj 3:5. Preklopili na 7:5 a od stavu 7:6 si body pripisovali už len oni.

Bryanovci pri svojom pondelňajšom vstupe do turnaja prehrali s Kubotom a Lindstedtom. Tridsaťšesťročné kalifornské dvojičky sa na „Masters“ presadili v rokoch 2003, 2004 a 2009, okrem toho boli vo finále v sezónach 2008 a 2013. Kvalifikovali sa už 13. raz. Medzi elitou majú zápasovú štatistiku 30:18.

Kubot a Lindstedt hrajú na šampionáte tretíkrát

Rojer aj Tecau hrajú na šampionáte tretí raz. Holanďan sa stále nedočkal svojho premiérového zápasového úspechu (0:8), Rumun má skóre 2:6. V pondelok proti Peyovi a Soaresovi nevyužili jeden mečbal. Proti Bryanovcom zaostávajú v bilancii zo vzájomných súbojov už 0:4.

Hrdinovia januárových melbournských grandslamových Australian Open 2014 Kubot a Lindstedt zhodne hrajú na šampionáte po tretí raz (2009 a 2010, resp. 2011 a 2012), ale premiérovo bok po boku. Ani jeden z nich sa v minulosti nedostal do semifinále. Vlani v ňom – takisto hneď pri spoločnom debute medzi elitou – boli Peya a Soares, nestačili na Bryanovcov (8:10 v tzv. supertajbrejku).

A-skupina štvorhry:

Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) – Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (Hol./Rum.-5) 6:7 (4), 6:3, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 93 minút

Lukasz Kubot, Robert Lindstedt (Poľ./Švéd.-8) – Alexander Peya, Bruno Soares (Rak./Braz.-3) 6:4, 3:6, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 85 minút

Tabuľka A-skupiny štvorhry:

1. Kubot, Lindstedt 2 2 0 4:1 23:19 4 – istota postupu do semifinále

2. Peya, Soares 2 1 1 3:3 20:19 2

3. B. Bryan, M. Bryan 2 1 1 2:3 22:23 2

4. Rojer, Tecau 2 0 2 2:4 19:23 0

Legenda: poradie, dvojica, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Predchádzajúce výsledky: Lukasz Kubot, Robert Lindstedt (Poľ./Švéd.-8) – Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) 7:6 (3), 6:3, Alexander Peya, Bruno Soares (Rak./Braz.-3) – Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (Hol./Rum.-5) 6:3, 3:6, 12:10 (zápasový tajbrejk)

Tabuľka B-skupiny štvorhry:

1. Dodig, Melo 2 2 0 4:0 27:20 4 – istota postupu do semifinále

2. M. Granollers-Pujol, M. López 2 1 1 2:2 24:22 2

3. Benneteau, Roger-Vasselin 2 1 1 2:3 20:23 2

4. Nestor, Zimonjič 2 0 2 1:4 19:25 0

Doterajšie výsledky: Ivan Dodig, Marcelo Melo (Chor./Braz.-7) – Daniel Nestor, Nenad Zimonjič (Kan./Srb.-2) 6:3, 7:5, Marcel Granollers-Pujol, Marc López (Šp.-6) – Julien Benneteau, Édouard Roger-Vasselin (Fr.-4) 6:4, 6:4, Ivan Dodig, Marcelo Melo (Chor./Braz.-7) – Marcel Granollers-Pujol, Marc López (Šp.-6) 7:6 (5), 7:6 (12), Julien Benneteau, Édouard Roger-Vasselin (Fr.-4) – Daniel Nestor, Nenad Zimonjič (Kan./Srb.-2) 6:4, 5:7, 10:4 (zápasový tajbrejk)

Viac k osobe Bob BryanBruno SoaresDaniel NestorÉdouard Roger-VasselinJean-Julien RojerJulien BenneteauLukasz KubotMarc LópezMarcel Granollers-PujolMarcelo MeloMike BryanNenad Zimonjič