Slovan Bratislava - Dinamo Riga
Útočník Slovana Bratislava Matt Murley prekonáva brankára Dinama Riga Jakuba Sedláčeka počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 1. október 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

RIGA 20. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Dinama Riga 0:1 po samostatných nájazdoch.

„Belasí“ v lotyšskej metropole zakončili trojzápasový trip, na ktorom najprv tesne prehrali v Helsinkách a následne sa v utorok tešili z triumfu na ľade Atlantu Mytišči.

Ostatné výsledky štvrtkových zápasov KHL nájdete

—–> V TOMTO ČLÁNKU

Hokejisti oboch tímov si v riadnom hracom čase vytvorili viacero dobrých príležitostí na skórovanie, no brankári Jakub Sedláček a Johan Backlund previedli skvelé zákroky a držali si čisté kontá. V predĺžení putoval na trestnú lavicu domáci bek Milan Jurčina, no Nedorost, Baranka ani Tičar nevyužili svoje šance. Na opačnej strane trafil iba žŕdku Bukarts a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich uspel iba Videll a zabezpečil pre Rižanov bod navyše.

„Pre nás to bola ťažký večer. Vedeli sme o kvalitách Rigy, ktorá vyhrala predchádzajúce dva zápasy. Nehrali sme podľa našich predstáv hlavne v prvej a druhej tretine. V tretej bolo vidieť isté zlepšenie, no v riadnom hracom čase ani v predĺžení, v ktorom sme mali aj výhodu presilovky, sme bohužiaľ nestrelili gól. Zásluhu na bezgólovom stave majú aj obaja gólmani, ktorí chytali vynikajúco. O výsledku rozhodol napokon jediný gól v samostatných nájazdoch,“ zhodnotil zápas tréner Slovana Petri Matikainen.

Bratislavčania už v tejto sezóne Rigu dvakrát porazili. V Slovnaft aréne triumfovali po výsledku 5:1 a v Lotyšsku vyhrali 3:1.

Obrazom: Slovan na začiatku októbra porazil Rigu vysoko 5:1

Slovanisti majú po štvrtku na svojom konte 38 bodov (skóre – 65:74) a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 9. miesto. Dinamo Riga figuruje na trinástej priečke so ziskom 34 bodov. Najbližšie sa „belasí“ predstavia v utorok 25. novembra 2014 o 19.00 h doma proti Lokomotivu Jaroslavľ. Bude to prvý zo štyroch duelov Slovana v rade pred vlastnými fanúšikmi.

VÝSLEDOK:
Dinamo Riga – HC Slovan Bratislava 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Samostatné nájazdy:

1. séria: Š. Ružička (nedal) – L. Darziňš (nedal)

2. séria: T. Netík (nedal) – L. Videll (gól)

3. séria: R. Tičar (nedal)

Vylúčenia:

04:11 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

06:04 Václav Nedorost (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

11:43 Mário Lunter (Slovan) – 2 min. (držanie)

24:00 Aleksandrs Jerofejevs (Dinamo) – 2 min. (seknutie)

34:18 Milan Jurčina (Diinamo) – 2 min. (krosček)

34:18 Štefan Ružička (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

39:33 Gints Meija (Dinamo) – 2 min. (podrazenie)

47:01 Charles Genoway (Dinamo) – 2 min. (hákovanie)

60:53 Milan Jurčina (Dinamo) – 2 min. (krosček)

61:51 Charles Genoway (Dinamo) – 2 min. (hrubosť)

61:51 Václav Nedorost (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

64:46 Michal Vondrka (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

64:49 Kyle Wilson (Dinamo) – 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 26:28, vylúčenia: 7:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Belov, Vasiliev – Aľošin, S. Morozov (všetci Rus.), 3480 divákov

Dinamo: Sedláček – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs – Videll, M. Redlihs, Darziňš – K. Wilson, Marcel Hossa, Meija – Bukarts, Indrašis, Džeriňš – Cipulis, Bičevskis, Skvorcovs

Slovan: Sersen, V. Mihálik, J. Brejčák, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Luža – Bartovič, Surový, L. Nagy – Netík, V. Nedorost, Š. Ružička – Jeglič, Tičar, Vondrka – T. Rachůnek, Bližňák, Lunter

Viac k osobe Johan BacklundMarcel HossaMartin ŠtajnochMichal VondrkaMilan JurčinaPetri MatikainenŠtefan RužičkaVáclav Nedorost