Slovan Bratislava - SKA Petrohrad
Brankár SKA Petrohrad Mikko Koskinen a jeho spoluhráč Andrej Kutejkin sledujú útočníka Slovana Bratislava Ladislava Nagya počas decembrového zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 26. december 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 26. decembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava nebudú na vianočný týždeň v Kontinentálnej hokejovej lige spomínať v dobrom. Po Lade Togliatti a Neftechimiku Nižnekamsk prehrali doma aj s SKA Petrohrad 1:6.

Belasí smutne zakončili sedemzápasovú domácu decembrovú sériu pred vlastnými fanúšikmi, v ktorej získal deväť bodov. Súboj proti SKA im absolútne nevyšiel, tím z Petrohradu bol aj bez zraneného Iľju Kovaľčuka lepší a domácim toho veľa nedovolil. Rozdiel v kvalite oboch súperov bol evidentný, Petrohradčania trestali každú chybu domácich.

Obrazom: Slovan nestačil na SKA Petrohrad

Premiéru v bratislavskej bránke absolvoval Kanaďan David LeNeveu. Jeho prvý duel trval len 8:39 min a po siedmich strelách súpera a dvoch inkasovaných góloch prenechal miesto Jaroslavovi Janusovi. Slovan prehral s SKA aj druhý tohtosezónny zápas, v Petrohrade v októbri neuspel 2:7.

Ostatné výsledky piatkových zápasov KHL nájdete

—> V TOMTO ČLÁNKU

Slovan je po prehre v tabuľke Západnej konferencie na 11. mieste, odohral 42 zápasov. Na ôsme Soči, ktoré má za sebou 39 duelov, má stratu päť bodov. Bratislavčania majú teraz v súťaži prestávku do 4. januára, keď nastúpia už šiestykrát v sezóne proti Medveščaku Záhreb.

Slovan Bratislava – SKA Petrohrad 1:6

0:1 – 8. Ketov (Kadejkin, Belov)

0:2 – 9. Barabanov (Burdasov)

0:3 – 20. Martensson (Thoresen, Ericsson),

0:4 – 25. Burdasov (Kablukov, Barabanov)

0:5 – 29. Burdasov (Kablukov)

0:6 – 50. Čudinov (Belov)

1:6 – 60. Bartovič (Barker)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Bondar, Ščeňov – Goľak, Deďuľa, 10 055 divákov.

Slovan: LeNeveu (9. Janus) – Luža, Sersen, Štajnoch, C. Barker, L. Kozák, Starosta – Netík, Tičar, Jeglič – Bartovič, V. Nedorost, L. Nagy – L. Hudáček, Murley, Vondrka – Kudrna, Surový, Ölvecký

Petrohrad: Koskinen – Rukavišnikov, D. Kalinin, N. Belov, Kutejkin, A. Belov, Čudinov, Alexandrov, Chafizullin – J. Ericsson, Martensson, P. Thoresen – Dadonov, Šipačov, Panarin – Ketov, Kadejkin, Chochriakov – Barabanov, Kablukov, Burdasov

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Som veľmi sklamaný z dnešného zápasu, nezačali sme vôbec dobre. SKA hral vynikajúco, jeho hráči výborne korčuľovali, premieňali šance. My sme mali slabší začiatok, robili sme neuveriteľné chyby jeden na jedného, neskórovali sme. Dnešok bol pre nás strašný. Akoby sme neboli mentálne pripravení a ja si to neviem vysvetliť.“

Viačeslav Bykov (tréner Petrohradu): „Odohrali sme dobrý zápas. Vedeli sme, že Slovan hrá doma veľmi dobre a má skvelú podporu fanúšikov. My sme sa maximálne koncentrovali na zápas, hrali sme disciplinovane a výsledok sa dostavil.“

Michal Sersen (obranca Slovana): „Mrzí nás, že sme sklamali fanúšikov a nepotešili ich počas tohto týždňa. Aj dnes za stavu 0:6 všetci fandili, nielen kotol. Musíme im za podporu poďakovať.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana): „Zápas nám nevyšiel, ale ešte máme dosť zápasov do konca a stále nie je nič stratené. Potrebujeme sa dostať na víťaznú vlnu, vyhrávať zápasy. Budeme bojovať do konca.“

Milan Bartovič (kapitán Slovana): „Pred súperom sme mali veľmi veľký rešpekt, najmä v prvej tretine. Aj keď je to Petrohrad, nemôžeme hrať s takým rešpektom. Musíme hrať svoju hru, nasadenie predvádzať celých 60 minút. Veľmi ťažko sa hodnotí tento zápas. Najviac z domácej série v decembri nás mrzí zápas s Nižnekamskom. Bude to ťažké, zostáva nám osemnásť zápasov do konca, musíme ešte zabojovať o play-off.“

Domáci nepotešili vypredanú Slovnaft Arenu, už od začiatku za súperom zaostávali. Hostia boli efektívni, korčuliarsky i kombinačne lepší. V 8. min strieľal spoza brániaceho hráča Kozáka na pravom kruhu Ketov a prepálil LeNeveua. O minútu neskôr z rovnakého miesta prekonal kanadského brankára aj Barabanov a vyhnal LeNeveua z bránky. Zaskočení slovanisti sa nedostávali do šancí a Koskinena veľmi nepreverili. V poslednej minúte prvej tretiny poslal SKA do trojgólového vedenia Martensson, ktorý usmernil nahodenie Thoresena spoza bránky.

Obraz hry sa nemenil ani v druhej tretine. V 26. min potiahol Burdasov puk medzi kruhmi a prestrelil Janusa – 0:4. Slovanu v 29. min nevyšla presilovka, hostia sa dostali do prečíslenia a Burdasov pridal piaty gól. Koskinena najvýraznejšie preveril tvrdou strelou Sersen, ale hostia nepúšťali Bratislavčanov pred Koskinena a strely z diaľky nemohli ohroziť fínskeho brankára.

V 50. min využili hostia presilovku piatich proti trom, keď sa od modrej presadil Čudinov. V tom čase už hral Slovan bez Štajnocha, ktorého so zranením museli odniesť z hracej plochy na nosidlách. Slovan sa snažil aspoň o čestný úspech, chýbala mu však presnosť v kombinácii i zakončení. V obrane navyše robil množstvo chýb a hráči budú chcieť na tento vianočný týždeň čo najskôr zabudnúť. V 59. min išiel Bartovič sám na Koskinena a upravil na konečných 1:6. SKA kontroloval hru a bez problémov dokráčal k trom bodom.