Obrazom: Najkrajšie momenty z desiateho dňa MS v hokeji

Najkrajšie momenty z desiateho dňa MS v hokeji

PRAHA/OSTRAVA 11. mája (WEBNOVINY) – V nedeľu sa na 79. majstrovstvách sveta v hokeji hrali štyri zápasy. V ostravskej B-skupine si cenný bod do tabuľky pripísali Slováci, ktorí prehrali s Rusmi 2:3 po predĺžení.

„Zborná“ si triumfom zaistila štvrťfinále, kam predčasne putujú aj Fíni. Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka majú na konte osem bodov a tiež majú stále šancu postúpiť medzi osem najlepších tímov na turnaji. V popoludňajšom súboji „béčka“ Slovinci podľahli Američanom 1:3 a definitívne si v ročníku 2015/2016 zahrajú v A-skupine I. divízie MS. Pri všetkých troch góloch USA bol útočník Brock Nelson, dva strelil a na jeden prihral.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Obrazom: Slováci prehrali drámu s Rusmi, ale získali cenný bod

V pražskej A-skupine si ďalšie tri body do tabuľky pripísali domáci hokejisti. Ich triumf nad Nemeckom sa však nerodil ľahko – prehrávali 0:1 a 1:2. Víťazný zásah dosiahol v 28. minúte v presilovke Voráček a konečnú podobu výsledku dal v tretej tetine veterán Jágr. Kanaďania ani v šiestom zápase neokúsili trpkosť prehry – v nedeľu nadelili Švajčiarom sedmičku.