Michalovce majú prvé body vo Fortuna lige, uspel aj majster

MFK Zemplín Michalovce
Futbalisti Zlatých Moraviec v súboji so Stanislavom Dankom z MFK Zemplín Michalovce počas zápasu 4. kola Fortuna ligy. Michalovce, 8. august 2015. Foto: SITA/Jozef Jarošík

MICHALOVCE 8. augusta (WEBNOVINY) – Po piatkovej predohrávke, v ktorej Skalica remizovala s Podbrezovou 0:0, sa v sobotu hrali ďalšie dva zápasy 4. kola Fortuna ligy.

Ostatné výsledky 4. kola Fortuna ligy:

V Senici sa delili body, Skalica remizovala s Podbrezovou

Historický triumf Michaloviec

Fortunaligový nováčik MFK Zemplín Michalovce sa v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži dočkal prvých bodov i premiérového víťazstva. „Modro-žltí“ uspeli v sobotňajšom zápase 4. kola FL, na domácej pôde si poradili v súboji dvoch dovtedy bezbodových mužstiev s FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:1).

12. FC ViOn Zlaté Moravce 4 0 0 4 3:10 0

Veľkú túžbu po bodoch prejavili Michalovčania hneď v úvode duelu. „Začali sme veľmi aktívne a v siedmej minúte mali snáď tretiu vyloženú šancu. Hrali sme dobre smerom dopredu, no súper kvalitne bránil a chodil do brejkov. Hru sme kontrolovali, hostí sme k ničomu vážnejšiemu nepustili a prvý gól sme si zaslúžili,“ komentoval po zápase tréner domáceho kolektívu František Šturma.

Radosť michalovského mužstva nevydržala ani do polčasovej prestávky, pretože zaváhanie defenzívy využili hostia na vyrovnanie v 44. minúte. „Pred odchodom do kabín sme urobili veľkú chybu, keď stopér na ‘malom vápne‘ neobsadil protihráča a súper nás potrestal gólom. Počas prestávky sme museli zvýšiť hlas, pretože sa to stalo už niekoľkýkrát. Asi sa musíme poobzerať po stopérovi,“ pokračoval rodák z českého Nymburku, ktorý v predvečer zápasu oslávil 43. narodeniny.

Úvod druhej polovice stretnutia bol zo strany domácich opatrnejší. „Nie je sa čomu diviť, pretože chlapci od úvodu lietali hore-dole a aj zásluhou počasia im ubúdali sily. Chcel som od nich, aby si trochu oddýchli a nechali hrať súpera. A aby po desiatich či pätnástich minútach udreli. To sa nám podarilo. Prišlo aj na dve vylúčenia na strane hostí, ktoré boli následkom nedisciplinovanosti jednotlivých hráčov. Záver zápasu už bol v našej réžii. Keby sa to skončilo päťgólovým rozdielom, nik by sa nemohol čudovať,“ poznamenal Šturma.

Na tribúny si v Michalovciach našlo cestu 3385 divákov, ktorí mladému domácemu tímu dodávali silu v úmornej horúčave. „Chcem sa poďakovať priaznivcom, ktorí chlapcov hnali dopredu. Pred krásnou kulisou sa futbal musel každému páčiť,“ dodal michalovský kouč.

Trenčín naďalej stopercentný

Úradujúci majster AS Trenčín zvládol úspešne aj štvrté stretnutie v novom ročníku, všetky dosiaľ odohral na súperovej pôde. Zverenci trénerskej dvojice Ivan Vrabec – Martin Ševela zvíťazili v sobotu na trávniku v Myjave nad domácim Spartakom tesne 1:0 a s plným počtom 12 bodov sú naďalej na čele tabuľky.

Po bezgólovom prvom polčase sa o rozhodujúci moment postaral srbský stopér Milan Rundič, ktorého tečovaná strela skončila v sieti domáceho brankára Petra Solničku. Myjavčania dohrávali zápas bez vylúčeného obrancu Patrika Banoviča, ktorý videl červenú kartu v 85. minúte.

Spartak po prehre so Žilinou (1:4) v predchádzajúcom kole neuspel doma druhýkrát v rade.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 4. kolo – sobota:

Spartak Myjava – AS Trenčín 0:1 (0:0)

Gól: 75. Rundič, ŽK: 43. E. Daniel, 55. Piroska – 90.+ Šemrinec, ČK: 85. Banovič (Myjava), rozhodovali: Vlk – Lieskovský, Hrmo, 2587 divákov

Myjava: Solnička – Beňo, Marček, Banovič, Ľ. Kolár (90. P. Jánošík) – Kóňa, Bílovský – E. Daniel, Piroska (85. Karlík), Š. Pekár – Sládek (64. F. Slančík)

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu Kingsley – Koolwijk, Bero (87. Opatovský), Lobotka – Van Kessel (90.+ Skovajsa), Wesley Moraes (64. Ibrahim Rabiu), Guba

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:1)

Góly: 26. S. Danko, 66. Regáli – 45. Mance, ŽK: 85. Turík, 87. Nworah – 25. D. Školnik, 76. Glavaš, 90.+ Perišič, ČK: 64. D. Školnik po druhej ŽK, 87. S. Milojevič (obaja Zlaté Moravce), rozhodovali: Kráľovič – Tomčík, Bóllo, 3385 divákov

Michalovce: Kira – Koscelník, Caballero (46. M. Gallo), Podhorin, Šimčák – Grič – D. Kunca, S. Danko, Turík, Regáli (78. A. Leško) – Hamuľak (72. Nworah)

Zlaté Moravce: Ranilovič – Samateh, Tipurič, S. Milojevič, Majkič – Orávik, D. Školnik, Krznarič, Perišič – Glavaš (78. Burič), Mance (61. Cebara)