HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki
Útočník Slovana Bratislava Ladislav Nagy sa spoločne so spoluhráčmi Rokom Tičanom a Žigom Jegličom teší z gólu, ktorý strelil Jokeritu Helsinku. Bratislava, 12. október 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) – Hráči HC Slovan Bratislava uspeli vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade moskovského Dinama tesne 2:1.

„Belasí“ v ruskej metropole viedli 2:0 po góloch Lukáša Kašpara v 16. min a Vladimíra Mihálika v 26. min. Na konečných 1:2 z pohľadu domácich upravil o dve minúty neskôr Mat Robinson. Bratislavčania si po nedeľnom víťazstve na vlastnom klzisku 3:2 nad chorvátskym tímom Medveščak Záhreb pripísali v nadnárodnej súťaži druhý triumf v rade.

V drese Slovana vo štvrtok debutoval obranca Filip Novák. Najbližšie sa slovenské mužstvo predstaví v sobotu od 16.00 h SELČ na zimnom štadióne Viťazu Podoľsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – štvrtok:

Dinamo Moskva – HC Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 28. Robinson – 16. Kašpar, 26. V. Mihálik

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Aleksej Anisimov, Odiňš – Aľošin, J. Ivanov, 6170 divákov

Dinamo: Lazušin – Višnevskij, Mironov, Hietanen, Robinson, Barancev, Osipov, A. Volkov – Kokarev, Gorovikov, Pestuško – Karsums, Cvetkov, M. Karpov – Babenko, K. Volkov, Anseľ Galimov – Igumnov, Tarasov, Avcin

Slovan: Brust – F. Novák, Barker, Švarný, Starosta, V. Mihálik, L. Kozák, Luža – Kašpar, V. Nedorost, L. Nagy – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Surový, Viedenský, Bartovič – Skalický, Lušnák, D. Skokan

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):

Miloš Říha (tréner Slovana): „Po zaváhaniach v domácom prostredí sme zapracovali na disciplíne, väčšom dôraze i obrannej hre. Prvú tretinu sme odohrali presne podľa našich predstáv a boli sme lepším mužstvom. Dinamo je veľmi silný tím a v prostrednej dvadsaťminútovke nás zatlačilo, zbytočne sme faulovali. V treťom dejstve sme sa vrátili naspäť ku našej hre a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili.“