Hokejisti Slovana si poradili s Medveščakom Záhreb
Zľava: Dávid Skokan zo Slovana a Simon Gysbers zo Záhrebu v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb. Bratislava, 6. september 2015 Foto: SITA/Marko Erd

ZÁHREB 14. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava v Kontinentálnej lige 2015/2016 pridali na víťaznú pažbu štvrtý zárez v sérii.

Zverenci Miloša Říhu uspeli aj v poslednom treťom stretnutí v rámci prvého tripu v novej sezóne, keď v pondelok neskoro večer triumfovali v Záhrebe nad Medveščakom 3:2 po predĺžení.

Všetko podstatné sa udialo hneď v úvode a potom úplnom závere duelu. Marek Viedenský už v 2. minúte otvoril skóre a v 5. minúte Žiga Jeglič v oslabení zvýšil náskok hostí. Za domácich o necelú minútu skorigoval Colby Genoway.

V čase 59:32 v hre bez brankára vyrovnal Marek Kvapil, ale obranca Tomáš Starosta v tretej minúte predĺženia rozhodol o dvoch bodoch pre Slovan.

„Belasí“ majú v tabuľke Západnej konferencie na konte 14 bodov a patrí im 4. priečka. Najbližšie sa predstavia na vlastnom ľade vo štvrtok 17. septembra od 19.30 h proti úradujúcemu víťazovi Gagarinovho pohára SKA Petrohrad.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – pondelok:
Medveščak Záhreb – HC Slovan Bratislava 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 6. Genoway (Larkin, E. Hedberg), 60. Kvapil – 2. Viedenský (Bartovič, Barker), 5. Jeglič (Barker), 63. Starosta (Kašpar)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše A. Šťastný (Slovan) 5+DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Oskirko, Sergejev – Deďuľa, Sazonov, 5000 divákov

Medveščak: Krošelj – Mäntylä, Gysbers, Kinrade, Morrisonn, Larkin, Katic, Deutsch, Jurčina – Smoleňák, Mertl, Kvapil – Giliati, Brulé, Bjorkstrand – E. Hedberg, Genoway, Jämtin – Zanoski, Glumac

Slovan: Brust – Barker, F. Novák, Starosta, Švarný, Sersen, L. Kozák, Luža – Kašpar, V. Nedorost, L. Nagy – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Surový, Viedenský, Bartovič – Skalický, Lušňák, D. Skokan

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):

Miloš Říha (tréner Slovana): „Vedeli sme, že Medveščak doma neprehráva, navyše mali dva dni voľna. Počítali sme s tým, že na nás ‚vletia‘. Podarilo sa nám aktívnou obranou streliť dva góly, tým sme sa upokojili a hrali svoju hru. V druhej tretine bolo mnoho vylúčení, štvrtá päťka veľmi nehrala. V tretej časti hry sme hrali na brejky, bolo ich veľa. Bohužiaľ, v situácii dvoch proti jednému sme nedali gól. Sme radi za dva body, a tiež za to, že po chybe v závere sa mužstvo otriaslo a zvíťazilo. Máme sa za sebou výborný výjazd, trikrát sme zvíťazili, sme veľmi spokojní s prácou mužstva.“