Žilina vyhrala a na lídra Fortuna ligy stráca päť bodov

V zápase Žiliny s Podbrezovou nepadol ani gól
Zľava: Brankár Juraj Baláž, Ľuboš Kupčík z ŽP Šport Podbrezová, Jozef Piaček, Milan Škriniar z MŠK Žilina a Blažej Vaščák z ŽP Šport Podbrezová počas zápasu 17. kola Fortuna ligy - jesennej časti ročníka 2014/15 medzi MŠK Žilina - ŽP Šport Podbrezová. Žilina, 5. november 2014. Foto: SITA/Milo Fabian

PODBREZOVÁ 15. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Žiliny potvrdili úlohu favorita a zvíťazili v utorkovom dohrávanom stretnutí 1. kola najvyššej slovenskej súťaže na ihrisku Podbrezovej 3:2.

Úradujúci vicemajster viedol po prvom polčase už 2:0 po góloch Ernesta Mabouku a Milana Škriniara z pokutového kopu, domáci krátko po zmene strán znížili zásluhou Romana Sablera. Hostí poslal v 76. minúte opäť do dvojgólového vedenia William Alves de Oliveira, na konečných 2:3 upravil v samom závere Peter Gál-Andrezly.

Duel Podbrezovej so Žilinou skompletizoval tabuľku Fortuna ligy po ôsmich kolách, na čele je Trenčín o päť bodov práve pred MŠK. Podbrezovčanom patrí predposledná pozícia s jednobodovým náskokom pred poslednými Michalovcami. Hráči ŽP Šport zaznamenali štvrtú prehru v sérii.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 1. kolo – dohrávka – utorok:

ŽP Šport Podbrezová – MŠK Žilina 2:3 (0:2)

Góly: 56. Sabler, 90.+ Gál-Andrezly – 32. Mabouka, 36. Škriniar (z pok. kopu), 76. William Alves de Oliveira, ŽK: 15. P. Vajda, 35. Migaľa – 38. Mazáň, 48. Paur, 71. Pečovský 79. Čmelík, 80. Mabouka, 80. Škriniar, rozhodovali: I. Kružliak – T. Somoláni, P. Bednár, 1650 divákov

Podbrezová: M. Kuciak – Migaľa, Kupčík, Pimpara, Andrič – P. Vajda (70. Kapor) – Gál-Andrezly, M. Kochan (55. Mehanovič), M. Almaský (44. Vaščák), J. Pančík – Sabler

Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Škriniar, Mazáň – Pečovský – Paur (60. Čmelík), Bénes, Káčer (68. Škvarka), J. Mihalík (87. Letič) – William Alves de Oliveira

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po utorňajšom dohrávanom stretnutí 1. kola ŽP Šport Podbrezová – MŠK Žilina (2:3):

1. AS Trenčín 8 7 1 0 17:5 22

2. MŠK Žilina 8 5 2 1 22:10 17

3. DAC 1904 Dunajská Streda 8 4 2 2 15:8 14

4. ŠK Slovan Bratislava 8 4 2 2 12:9 14

5. Spartak Myjava 8 4 2 2 10:9 14

6. FK Senica 8 2 3 3 9:14 9

7. MFK Ružomberok 8 1 5 2 9:11 8

8. MFK Skalica 8 2 2 4 10:13 8