Marek Hamšík
Lorenzo Insigne sa teší spoločne s Markom Hamšíkom z jeho gólu, ktorý strelil do siete Juventusu Turín v zápase 6. kola Serie A, v ktorom aj jeho zásluhou Neapol zvíťazil 2:1. Neapol, 26. september 2015. Foto: SITA/AP

RÍM 26. septembra (WebNoviny.sk) – Dve víťazstvá domácich tímov priniesli sobotňajšie zápasy 6. kola talianskej Serie A.

Rimania strelil päť gólov

„Vlci“ z Ríma na domácom trávniku roztrhali nováčika z Carpi 5:1, keď sa do streleckej listiny postupne zapísali Manolas, Pjanič, Gervinho, Salah a Digne. Za hostí skóroval v 34. minúte Borrielo. Slovenský futbalista Norbert Gyömbér (AS Rím) sledoval celý duel z lavičky náhradníkov.

Šláger kola na štadióne San Paolo vyhral domáci Neapol, ktorý porazil majstrovský Juventus 2:1. Skóre zápasu v 26. minúte otvoril Insigne. Druhý gól „partenopei“ pridal v 62. minúte kanonier Higuaín. „Starej dáme“ sa o minútu podarilo znížiť zásluhou Leminu, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo.

Marek Hamšík nastúpil v základnej zostave a v 80. minúte ho vystriedal David López. „Sme šťastní, že sme vyhrali. Bolo nádherné oslavovať zisk troch bodov s našimi priaznivcami,“ uviedol na svojej oficiálnej internetovej stránke 28-ročný záložník.

Neapol ťahá päťzápasovú sériu bez prehry

Neapolčania v Serie A 2015/2016 ťahali za kratší koniec iba v úvodnom kole so Sassuolom (1:2), odvtedy ťahajú päťzápasovú sériu bez prehry (2-3-0). „Stále sa zlepšujeme, čo je vynikajúce. Naše mužstvo má vysokú kvalitu, môžeme dosiahnuť dobré výsledky vo všetkých súťažiach. Taliansky majstrovský titul? Je ešte ďaleko do konca, no snívať nie je zakázané,“ doplnil Hamšík, pre ktorého to bolo v sobotu 364. vystúpenie vo farbách SSC.

V lete sa o Banskobystričanove služby zaujímal práve Juventus. „Viem o tom, ale táto téma je uzavretá. Chcem urobiť maximum v drese Neapola. Koľko gólov mám v pláne? Bol by som rád, keby som sa opäť dostal cez desať. Najdôležitejší je však úspech tímu,“ dodal Marek Hamšík. Neapolčania sa prepracovali do hornej polovice tabuľky.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 6. kola Serie A:
AS Rím – Carpi 5:1 (3:1)

Góly: 24. Manolas, 28. Pjanič, 31. Gervinho, 51. Salah, 68. Digne – 34. Borriello