FC Barcelona
Sergi Roberto z FC Barcelona v súboji s hráčom FC Sevilla Michaelom Krohnom-Dehlim počas sobotňajšieho zápasu 7. kola Primera División, v ktorom 'blaugranas' prehrali na pôde súpera 1:2. Sevilla, 3. október 2015. Foto: SITA/AP

MADRID 3. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti dosiaľ trápiaceho sa FC Sevilla v sobotňajšom stretnutí 7. kola najvyššej španielskej súťaže prekvapili hráčov FC Barcelona a zvíťazili 2:1. Andalúzania za tri body a prvému domácemu triumfu nad spomenutým protivníkom za osem rokov vďačia silnému vstupu do druhého polčasu. Michael Krohn-Dehli skóroval v 52. minúte a o šesť minút neskôr pripravil Vicentemu Iborrovi druhý zásah. Za hostí v 74. minúte premeneným pokutovým kopom už len znížil Neymar.

„Mali sme mnoho šancí, je takmer neuveriteľné, že sme odišli iba s jedným streleným gólom,“ lamentoval tréner „blaugranas“ Luis Enrique. Päťkrát zastavila pokusy jeho zverencov žrď, vyznamenal sa tiež brankár domácich Sergio Rico. „Potrebovali sme takýto úspech, predovšetkým proti Barcelone. Hrali sme lepšie než oni. Tri body prišli v správnom čase, tento výsledok nám pomôže,“ nádejal sa Rico.

Sevilla pod trénerským vedením Unaia Emeryho prehrala v štyroch zo svojich úvodných piatich vystúpení v Primera División 2015/2016. Triumfom nad katalánskym gigantom, vďaka ktorému sa posunula na jedenástku priečku ligového poradia, nadviazala na minulotýždňové víťazstvo proti tímu Rayo Vallecano. Barcelona má po siedmich kolách tejto sezóny v tabuľke La Ligy na konte pätnásť bodov. Pripísala si druhý nezdar v rade, predtým rovnako na súperovom ihrisku podľahla Celte Vigo 1:4.

Sevillčania sa vzopreli nepríjemnej štatistike, do soboty naposledy na vlastnom trávniku zdolali futbalistov FCB v ročníku 2006/2007. Barcelončania odvtedy zvíťazili v piatich z ôsmich zápasov na štadióne Ramóna Sáncheza Pizjuána. Na ten v sobotu dorazilo takmer 40 000 divákov, na hracej ploche však pre zdravotné problémy chýbal početný kontingent na čele s hviezdami katalánskeho veľkoklubu Lionelom Messim a Andrésom Iniestom.