Senica dvakrát viedla, tri body však získal oslabený DAC

FK Senica - DAC Dunajská Streda
Sprava: Jozef Dolný z FK Senica a Matúš Turňa z FC DAC 1904 Dunajská Streda v zápase 12. kola jesennej časti ročníka 2015/2016 Fortuna ligy. Senica, 4. október 2015. Foto: SITA/Martin Medňanský

SENICA 4. októbra (WebNoviny.sk) – Napriek vylúčeniu útočníka Ákosa Szarku v 69. minúte sa futbalistom Dunajskej Stredy podarilo zvíťaziť na trávniku Senice v nedeľnom zápase 12. kola najvyššej slovenskej súťaže 3:2.

Domáci viedli 1:0 aj 2:1, ale Jakub Brašeň v drese DAC najprv v 61. minúte vyrovnal a päť minút pred naplnením riadneho hracieho času strhol víťazstvo na stranu hostí.

Dunajskostredčania po štyroch dueloch bez plného bodového zisku (0-1-3) znova zabrali naplno a poskočili na 5. priečku v tabuľke. Senica je ôsma.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 12. kolo – nedeľa:
FK Senica – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (2:1)

Góly: 16. Hromada, 34. Kalabiška – 61. a 85. Brašeň, 27. Štepanovský, ŽK: 44. P. Pavlík, 50. Hladík, 70. Krč, 73. Hušek, 90. Dolný – 40. Turňa, 59. Szarka, 60. Kwin, 69. Polievka, 85. Brašeň, 88. Štepanovský, ČK: 69. Szarka (D. Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Pavlík – Vorel, Kováč, 1384 divákov

Senica: M. Junas – Hladík (79. Pavol Cicman), P. Pavlík, Pillár, Čunta – Hušek – J. Dolný, Hromada (70. Krč), M. Klec, Komara (46. P. Varga) – Kalabiška

Dunajská Streda: Tujvel – Turňa, Ľ. Michalík (46. B. Ľupták), Kwin, Brašeň – G. Straka – Štepanovský, M. Ljubičič, Pambou (46. Polievka, 88. Antonio Asanovič), Davis – Szarka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po 12. kole:

1. AS Trenčín 12 9 2 1 23:9 29

2. MŠK Žilina 12 7 3 2 31:16 24

3. ŠK Slovan Bratislava 12 7 3 2 19:11 24

4. Spartak Myjava 12 7 2 3 15:12 23

5. DAC 1904 Dunajská Streda 12 5 3 4 20:14 18

6. MFK Ružomberok 12 4 5 3 17:15 17

7. FC Spartak Trnava 12 5 2 5 17:18 17

8. FK Senica 12 3 3 6 14:22 12