'Barani' sa pohrali s mladíkmi, v lige si pripísali tri body

Oceliari nastúpili v repríze vlaňajšieho finále proti baranom
Zľava: Lukáš Handlovský z Banskej Bystrice, Jiří Bicek z Košíc a Jason Bacashihua z Banskej Bystrice v zápase 2. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HC Košice - HC '05 iClinic Banská Bystrica. Košice, 13. september 2015. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 6. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica nedali v utorňajšom zápase 9. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 najmenšiu šancu hráčom HK Orange „20“, ktorých na ľade v bratislavskom Ružinove zdolali hladko 5:0.

Skóre stretnutia otvoril už v úvodnej minúte obranca Václav Čížek, v druhej časti hry sa postupne strelecky presadili útočníci Colton Gillies, Lukáš Handlovský a Mário Lunter, na konečných 5:0 z pohľadu hostí zavŕšil tri minúty pred koncom riadneho hracieho času Marcel Petran.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 9. kolo – utorok:
HK Orange „20“ – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Góly: 1. V. Čížek (Majdan, Galamboš), 22. Gillies (Gründling), 25. Handlovský (Galamboš, Majdan), 31. Lunter (Loskot), 57. Petran (Jankovič)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga – Orolin, Tvrdoň, 323 divákov

Orange „20“: Hrenák – Jendroľ, A. Sloboda, Ivanič, Koch, Košecký, M. Moravčík, Michalčin, Meliško – Briestenský, M. Surový, Holešinský – J. Milý, M. Sukeľ, J. Sukeľ – J. Tatár, Klenko, P. Galis – D. Novák, Sádecký, Hrušík

Banská Bystrica: Corbeil – I. Ďatelinka, Sandgren, V. Čížek, Šmach, M. Rosandič, Gründling, Jankovič, Petran – Majdan, Galamboš, Handlovský – Loskot, Kytnár, Lunter – O. Mikula, M. Hudec, Gillies – Lamper, Zigo, Matoušek

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po utorňajšom zápase 9. kola:

HK Orange 20 7 1 0 0 0 0 6 7:22 3

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.