DPMK Košice víťazom Slovenského pohára mužov

Milan Ižol
Milan Ižol Foto: SITA/Peter Kapusta

KOŠICE 21. februára (WEBNOVINY) – Celkovým víťazom 36. ročníka Slovenského pohára (SP) mužov v nohejbale, ktorého záverečný turnaj sa uskutočnil v sobotu v Košiciach na Bardejovskej ulici, sa stali favorizovaní domáci hráči DPMK. Vo finále „dopravári“ zdolali NK Revúca 3:0. Víťazný tím nastúpil v zložení Patrik Perun, Martin Perun, Ján Brutovský a Milan Ižol. Tretiu priečku v Slovenskom pohári získali nohejbalisti družstva KAC Jednota Košice zásluhou tesnej výhry 3:2 nad NK Kúpele Piešťany.

V konkurencii ôsmich tímov sa na finálovom turnaji SP mužov hralo rovnakým systémom ako v predchádzajúcich siedmich rokoch. V každom súboji dvoch družstiev sa uskutočnil najskôr jeden set do 11 bodov v trojiciach, následne v dvojiciach (vždy na dva dopady) a potom jeden set v jednotlivcoch. Keď niektoré z družstiev viedlo 3:0 na sety, zápas sa ukončil. V prípade, že bol stav 2:1, pokračovalo sa v súboji ďalším setom v kategórii trojíc (už však len na jeden dopad). Ak bol stav 2:2, o všetkom rozhodol až záverečný set, v ktorom sa predstavili dvojice (tiež na jeden dopad).

Z dosiaľ uskutočnených 36 ročníkov (premiéra v r. 1975) sa z triumfu v Slovenskom pohári mužov tešili nohejbalisti DPMK Košice s tohtoročným prvenstvom až 25-krát (z toho dosiahli všetky víťazstvá od r. 1985 do 2009, len v roku 1994 zvíťazil Keramoprojekt Trenčín). Na tomto najstaršom nohejbalovom podujatí v SR sa medzi celkovými víťazmi objavili aj Kúpele Piešťany (spolu 5 prvenstiev), Keramoprojekt Trenčín (3), Slovan Bratislava (2) a ZVL Žilina (1).

Výsledky 36. ročníka Slovenského pohára mužov v nohejbale v Košiciach – záverečné zápasy o konečné umiestnenie: