Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Fico naznačil, že by znížil ceny aj na iné potraviny

Autor: SITA, 8. októbra 2015 06:00
Premiér Robert Fico naznačil, že zoznam potravín so zníženou sadzbou dane z pridanej hodnoty by sa v budúcnosti mohol rozšíriť.
Foto: Thinkstock
BRATISLAVA 8. októbra (WebNoviny.sk) - Zoznam potravín so zníženou sadzbou dane z pridanej hodnoty by sa v budúcnosti mohol rozšíriť. Naznačuje to premiér Robert Fico, podľa ktorého je to však podmienené reakciou trhu na aktuálne rozhodnutie znížiť sadzbu dane z pridanej hodnoty z 20 percent na 10 percent na základné potraviny. Vláda chce podľa neho vidieť najmä reálny pokles cien týchto potravín v obchodoch a taktiež podporu domácej potravinárskej produkcie.

"Pozrieme sa na dopady. Preto nevylučujem, že ak sa ukáže toto rozhodnutie ako správne, reálne sa ceny znížia a že to pomôže domácemu podnikateľskému prostrediu, čo prinesie ďalšie príjmy do štátneho rozpočtu, že si opäť sadneme v krátkom časovom úseku a budeme diskutovať, čo ešte vieme urobiť pre ľudí, pokiaľ ide o dane," vyhlásil Fico na stredajšej tlačovej konferencii.

Odporúčame:

Obchodníci poslúchnu Fica, znížia ceny vybraných potravín

Ceny týchto potravín sa znížia vďaka nižšej DPHSadzba dane z pridanej hodnoty na vybrané potraviny od 1. januára budúceho roku klesne zo súčasných 20 percent na 10 percent. KTORÝCH POTRAVÍN SA TO TÝKA, NÁJDETE –––>>> V TOMTO ČLÁNKU Opozícia pri diskusii k návrhu kritizovala najmä zloženie vládneho zoznamu, v ktorom im chýba najmä ovocie a zelenina či ďalšie zdravé potraviny. Niektorí navrhovali dokonca znížiť sadzbu dane z pridanej hodnoty na všetky potraviny.

Rozpočtový dopad zníženia sadzby dane z pridanej hodnoty na vybrané potraviny sa bude v nasledujúcich rokoch pohybovať pri úrovni 80 miliónov eur ročne. V samotnom roku 2016 by sa mali vplyvom tohto opatrenia znížiť daňové príjmy o 76,9 milióna eur. V roku 2017 by sa mal dopad zníženia sadzby dane na vybrané potraviny zvýšiť na 80,6 milióna eur a v roku 2018 na 84,6 milióna eur.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety