Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Michaela, Michal

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Fico naznačil, že by znížil ceny aj na iné potraviny

Autor: SITA, 8. októbra 2015 06:00
Premiér Robert Fico naznačil, že zoznam potravín so zníženou sadzbou dane z pridanej hodnoty by sa v budúcnosti mohol rozšíriť.
Foto: Thinkstock
BRATISLAVA 8. októbra (WebNoviny.sk) - Zoznam potravín so zníženou sadzbou dane z pridanej hodnoty by sa v budúcnosti mohol rozšíriť. Naznačuje to premiér Robert Fico, podľa ktorého je to však podmienené reakciou trhu na aktuálne rozhodnutie znížiť sadzbu dane z pridanej hodnoty z 20 percent na 10 percent na základné potraviny. Vláda chce podľa neho vidieť najmä reálny pokles cien týchto potravín v obchodoch a taktiež podporu domácej potravinárskej produkcie.

"Pozrieme sa na dopady. Preto nevylučujem, že ak sa ukáže toto rozhodnutie ako správne, reálne sa ceny znížia a že to pomôže domácemu podnikateľskému prostrediu, čo prinesie ďalšie príjmy do štátneho rozpočtu, že si opäť sadneme v krátkom časovom úseku a budeme diskutovať, čo ešte vieme urobiť pre ľudí, pokiaľ ide o dane," vyhlásil Fico na stredajšej tlačovej konferencii.

Odporúčame:

Obchodníci poslúchnu Fica, znížia ceny vybraných potravín

Ceny týchto potravín sa znížia vďaka nižšej DPHSadzba dane z pridanej hodnoty na vybrané potraviny od 1. januára budúceho roku klesne zo súčasných 20 percent na 10 percent. KTORÝCH POTRAVÍN SA TO TÝKA, NÁJDETE –––>>> V TOMTO ČLÁNKU Opozícia pri diskusii k návrhu kritizovala najmä zloženie vládneho zoznamu, v ktorom im chýba najmä ovocie a zelenina či ďalšie zdravé potraviny. Niektorí navrhovali dokonca znížiť sadzbu dane z pridanej hodnoty na všetky potraviny.

Rozpočtový dopad zníženia sadzby dane z pridanej hodnoty na vybrané potraviny sa bude v nasledujúcich rokoch pohybovať pri úrovni 80 miliónov eur ročne. V samotnom roku 2016 by sa mali vplyvom tohto opatrenia znížiť daňové príjmy o 76,9 milióna eur. V roku 2017 by sa mal dopad zníženia sadzby dane na vybrané potraviny zvýšiť na 80,6 milióna eur a v roku 2018 na 84,6 milióna eur.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy