Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

IBM opäť vedie v patentoch

Autor: WBN/PR, 13. januára 2016 16:02
Spoločnosť IBM je lídrom v patentoch už 23 rokov za sebou. V roku 2015 sa jej podarilo zaregistrovať 7 355 patentov.

BRATISLAVA 13. januára (WBN/PR) - Spoločnosť IBM opäť kraľuje rebríčku patentov v Spojených štátoch amerických. Za minulý rok sa jej podarilo zaregistrovať spolu 7 355 patentov, vďaka čomu je lídrom patentového rebríčka už 23. rok za sebou. IBM sa vlani podarilo zaregistrovať rozmanitú škálu vynálezov, pričom zjavný je jej silný rast patentov v oblasti kognitívnych riešení a cloudu.

IBM je na vrchole patentového rebríčka Spojených štátov amerických už 23 rokov. Počas tohto obdobia sa výskumníkom a vynálezcom spoločnosti IBM podarilo zaregistrovať spolu vyše 88 tisíc patentov.

V oblasti kognitívnej výpočtovej techniky a umelej inteligencie, vynálezcovia spoločnosti IBM vyvinuli napríklad nové technológie, ktoré môžu pomôcť strojom naučiť sa rozpoznávať emócie. V kognitívnej ére nás budú stroje stále viac počúvať a hovoriť s nami. Skupina vedcov z IBM Research laboratória v Číne si dala patentovať systém, ktorý pomôže strojom interpretovať emócie jednotlivých slov, a tie potom budú môcť s nami konverzovať prirodzenou cestou.

Na rozdiel od tradičných počítačov, sa kognitívne systémy budú vedieť poučiť z vlastných skúseností. Tím vedcov spoločnosti IBM vynašiel technológiu, ktorá pomáha počítačom porozumieť nášmu jazyku pri vzájomnej interakcii s ľuďmi. Cieľom je pomôcť počítačom zistiť, či sú v interakcii s človekom alebo strojom. Vynález by mohli využiť napríklad web stránky, ktoré predávajú napríklad vstupenky na koncerty a kultúrne podujatia, pretože by mohli jednoducho identifikovať roboty riadené špekulantmi.

Rebríček firiem, ktorým sa v roku 2015 podarilo v Spojených štátoch amerických zaregistrovať najviac patentov:

1 - IBM - 7,355
2 - Samsung - 5,072
3 - Canon - 4,134
4 - Qualcomm - 2,900
5 - Google - 2,835
6 - Toshiba - 2,627
7 - Sony - 2,455
8 - LG Electronics - 2,242
9 - Intel - 2,048
10 - Microsoft - 1,956
Zdroj: IFI CLAIMS Patent Services
Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety