Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Vilma

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Ryanair zavedie novú linku z Bratislavy do Izraela

Autor: SITA, 17. februára 2016 15:17
V rámci zimného letového poriadku uvedie tiež írsky dopravca od konca októbra do prevádzky linky do Edinburghu a Manchestru. Od 1. apríla tohto roku sprevádzkuje novú linku na hlavné bruselské letisko Zaventem.
ryanair Foto: ilustračné, SITA/AP
BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) - Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zavedie od 30. októbra tohto roku novú linku z bratislavského Letiska M. R. Štefánika do Izraela, konkrétne do mesta Eilat Ovda. V rámci zimného letového poriadku uvedie tiež írsky dopravca od konca októbra do prevádzky linky do Edinburghu a Manchestru.

Od 1. apríla tohto roku sprevádzkuje novú linku na hlavné bruselské letisko Zaventem. Informovali o tom obchodný riaditeľ spoločnosti Ryanair David O'Brien a generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík. Zimný letový poriadok Ryanairu na bratislavskom letisku bude platný od konca októbra tohto roku do konca marca nasledujúceho roku.

Celkovo by mala spoločnosť Ryanair ponúkať podľa zimného letového poriadku na bratislavskom letisku 13 liniek s intenzitou 57 letov týždenne. To by malo podľa O'Briena priniesť 1,2 milióna prepravených pasažierov z a do Bratislavy ročne. "Vďaka spolupráci s Ryanairom predpokladáme aj tento rok dvojciferný nárast počtu prepravených pasažierov z a na Letisko M. R. Štefánika na celkovo 1,8 milióna osôb. Očakávame, že v roku 2017 počet prepravených cestujúcich opäť stúpne a veríme, že prekročí celkovú hranicu dva milióny vybavených pasažierov," uviedol Trhlík. Ryanair tiež oznámil, že od marca 2017 umiestni druhé lietadlo na svoju bratislavskú základňu.

Nová linka do izraelského Eilat Ovda by z bratislavského letiska mala premávať dvakrát týždenne, linka do Bruselu šesťkrát týždenne, do Edinburghu dvakrát týždenne a linka do Manchestru by mala premávať trikrát týždenne. V uplynulom roku prepravila v Európe spoločnosť 106 mil. pasažierov, pričom v ďalšom roku plánuje tento počet navýšiť na 113 miliónov. V nasledujúcich deviatich rokoch predpokladá Ryanair nárast prepravených pasažierov na 180 miliónov ročne.

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a zabezpečuje aj pravidelné linkové medzinárodné spojenia so Slovenskom. Aerolínie pôsobia na bratislavskom letisku od 10. októbra 2005.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety