Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Zamestnanci trnavskej automobilky si prilepšia o 750 eur

Autor: SITA, 25. februára 2016 18:47
Po oznámení finančných výsledkov skupiny PSA vedenie automobilky potvrdilo vyplácanie dohodnutej prémie.
PSA Peugeot Citroën Automobilka v Trnave vlani prvýkrát vyrobila viac ako 300 tisíc vozidiel. Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Benedikovič
TRNAVA 25. februára (WebNoviny.sk) - Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën bude počas tohto roka zamestnancom vyplácať prémiu za minuloročné výsledky v celkovej výške 480 eur. Prémia bola prvýkrát dohodnutá v rámci kolektívneho vyjednávania v minulom roku, vedenie automobilky jej vyplatenie potvrdilo po oznámení finančných výsledkov automobilovej skupiny PSA Peugeot Citroën. Agentúru SITA o tom informoval hovorca trnavskej automobilky Peter Švec.

Zamestnancom automobilky bude priznaný aj koncernový bonus minimálne 270 eur za výsledky ozdravného projektu BACK IN THE RACE. Okrem všeobecného navýšenia mzdy od 1. januára 2016 o 30 eur mesačne si teda zamestnanci počas tohto roku prilepšia ešte o 750 eur.

Spoločnosť PSA dosiahla vlani čistý zisk vo výške 1,202 mld. eur, kým v roku 2014 zaznamenala stratu vo výške 555 mil. eur. Prevádzkový zisk spoločnosti sa vyšplhal na 2,733 mld. eur.

Automobilka v Trnave vlani prvýkrát vyrobila viac ako 300 tisíc vozidiel, čo je maximálna kapacita závodu v trojzmennej prevádzke. Priemerná mesačná mzda v automobilke v roku 2015 bola podľa Šveca 1 331 eur. Výrobný zamestnanec s najnižšou mzdou mesačne od 1. januára zarobí asi 850 eur plus tzv. 13. plat. Jeho polovicu automobilka zamestnancom vypláca pred letnými prázdninami a druhú polovicu pred Vianocami.

PSA Peugeot Citroën v Trnave zamestnáva takmer 3 500 ľudí, z toho asi 800 je zamestnaných cez agentúry dočasného zamestnávania. Aktuálne automobilka vyrába modely Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso. V minulom roku oznámila ďalšiu investíciu v objeme 80 miliónov eur do úplne nového modelu Citroën, ktorého výroba začne do konca tohto roku exkluzívne len v Trnave.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety